Hesap kartı ile taksit oluyor mu?

Mustank

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize selamun aleyküm. Benim sorum şu, hesap kartlarıyla taksit yaptırabiliyor muyuz?
Mesela Ziraat Bankkart hesabı ile yaptırabilir miyiz? Ama kredi konuya dahil olmadan Bankkart'ta khm(kredili mevduat hesabı) diye bir şey var, bunu açmadan normal hesap ile taksit yapan mağazalar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, öncelikle hepinize selamun aleyküm. Benim sorum şu, hesap kartlarıyla taksit yaptırabiliyor muyuz?
Mesela Ziraat Bankkart hesabı ile yaptırabilir miyiz? Ama kredi konuya dahil olmadan Bankkart'ta khm(kredili mevduat hesabı) diye bir şey var, bunu açmadan normal hesap ile taksit yapan mağazalar var mı?
Hayır, hesap kartı ile yapılamaz. Kredi kartı şart. KMH açsanız da taksit olmaz. Sadece kredi kartlarına yapılır.

Kredili mevduat hesabı olmadan banka kartına taksit yapılamıyor maalesef. Kredili mevduat hesabını kullanarak alışveriş yaptığınızda kredili mevduat hesabındaki krediyi taksit taksit ödeyebiliyorsunuz.
KMH açsanız da taksit olmaz.
Aslında olabiliyor fakat bildiğimiz taksit gibi değil. Kredili mevduat hesabındaki bakiye taksitli olarak kullanılabiliyor. Alışveriş yine peşin yapılıyor ama kredisi taksitle ödeniyor.

Aslında olabiliyor fakat bildiğimiz taksit gibi değil. Kredili mevduat hesabındaki bakiye taksitli olarak kullanılabiliyor. Alışveriş yine peşin yapılıyor ama kredisi taksitle ödeniyor.

Evet biliyorum, arkadaş mağaza ödemesi sorduğu için bilgi kirliliği olmaması adına yazmadım. Teşekkürler.

Banka hesabınızda para yoksa eksiye düşemeyeceği için ürün sahibi taksit ücretini çekemez fakat kredi kartında paranız olmasa da eksiye düşüp borçlanabileceğiniz için ürün sahibi taksitini çekebilir. Bu durumda ne banka ne de ürünü satan kişi mağdur durumda kalmıyor. Bu durumda mağdur siz oluyorsunuz :D

Geri
Yukarı