Hesap kesiminden önce harcanan tutar ne zaman ödeniyor?

Öğrenciii

Decapat
Merhabalar. kredi kartından ilk kez harcama yaptım 30 Eylül'de. 2 Ekim'de de ödedim (Hesap kesim tarihi 1 Ekim'di, son ödeme tarihi de 11 Ekim).

Öderken asgari dönem borcu da gözüktü ama normal kendi borcumu ödeyince asgari dönem borcu sıfır gözüktü. Şimdi ben 30 Eylül'de yaptığım harcamayı 11 Ekim'e kadar mı odeyebiliyordum? Bir sıkıntı yoktur değil mi? Son olarak da, hesap kesim tarihi 1 Ekim ise ben 2 Ekim'de alışveriş yaparsam son ödeme tarihi bir sonraki hesap kesim tarihine kadar mı oluyor, yani ortalama bir ay boyunca zamanım mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca tüm sorularının cevabı evet.
Açıklamak gerekirse; Son ödeme tarihi çoğu bankada hesap kesim tarihinden en az 1 hafta sonraki ilk iş günüdür. Hesap kesim tarihinden sonra yapacağın alışverişler bir sonraki ayın ekstresine düşer ve bir sonraki hesap kesiminden sonra ödenir. Hesap kesim tarihinde çıkan borcunu son ödeme tarihine kadar ödediğin takdirde herhangi bir faiz ödemezsin. Asgari tutarı ödediğin takdirde kalan borcuna belli bir oranda faiz eklenmeye başlar (Bankanın belirlediği yasal limitler dahilinde, kart sözleşmesinde yazan bir faiz oranı var).

Yani 30 Eylül de yapılan harcama Ekim ayının son ödeme tarihi baz alınarak ödenir dimi iki Ekim'de borcumu ödedikten sonra yine aynı günde (iki Ekim'de) başka alışveriş yaptım ozaman benim borcum 1 Eylül de kesilecek 11 eylüle kadar da ödemem için zaman verilecek öyle mi
@monurts

Son düzenleme:
Hesap kesim tarihiniz ayın 30'u ise 2 Ekim'de yaptığınız alışverişin hesabı 30 Ekim'de kesilir ve son ödeme tarihi tahminen 8 Kasım olur. Kart özetinde daha detaylı ve kesin bilgiler yazıyordur.

@Öğrenciii
Tamam yine bir sonraki ekstreye düşer.
Teşekkürler cevaplar için 🤗
@Öğrenciii
Tamam yine bir sonraki ekstreye düşer.
Yine yazıyorum kbakma demiştim ya 30 Eylül(Pers) de harcama yaptım. 2 Ekimde(cmtsi) ödedim 11 ekime kadar sürem vardı diye. Bugün de mesaj gelmiş borcunuz şu bu tarihe kadar ödeyin diye ben zaten ödemiştim. Mobil bankacılıkta da borç görünmüyor. Birde iki Ekim'de ödediğim borcu 4 Ekim de odemisim gibi göstermişti. Acaba hafta sonu ödeme yaptım diye bugün pazartesi olduğu için otomatik mesaj mi geldi borç ödeyin diye.
@monurts

Son düzenleme:

Geri
Yukarı