Hesap Makinesi Uygulama Örneği

Uygulama:
Özellikler:
  • 9 adete kadar hesap makinesi ekleme ve silme.
  • Hesap makinelerini adlandırabilme.
  • İşlem geçmişi görebilme.
  • Tarayıcı çerezlerini temizleyene kadar hesap makine geçmişini ve işlemleri kayıtta tutma. Yani sekmeyi kapatsanız da işlemleriniz kaydediliyor.
  • PWA (Progressive Web App) ile telefona kaydedebilme.
Kullanılan Teknolojiler:Pure JS, SASS

Aynı anda birden çok hesap makinesi kullanma gereksinimim olduğu için düzenli çalışmak adına yaptığım bir uygulamaydı. Belki işinize yarar diye paylaşmak istedim.

Bir de bazı kısayolları var.

Kombinasyonİşlev
Ctrl + Alt + [NumPad]Hesap makinesini seçme.
Alt + NHesap makinesi ekleme.
Alt + SOto. kayıt haricinde manuel kayıt.

Ufak bir bug bildirimi: Hesap makinesine yaptığımız adlandırmada verdiğimiz ad eğer belli bir uzunluğu aşarsa; hesap makinesinin border'ı sağ tarafa doğru taşarak ilerliyor.

Ad kısmına harf sınırı eklenebilir, onun dışında hesap makinesi sol alttan 1 ile başlayıp sağ üste 9 ile biter normal şartlar altında.

(Söylediğim şeyler sadece ufak hatalar, onun dışında proje gayet iyi duruyor. Elinize sağlık.)

Ufak bir ayrıntı: Hesap makinelerinde sol alt 1, sağ üst 9 olacak şekilde konumlandırılır.

onun dışında hesap makinesi sol alttan 1 ile başlayıp sağ üste 9 ile biter normal şartlar altında.
Ben böyle alışık olduğum için o şekilde yapmıştım. Dediğim gibi kendim için yaptığın bir uygulamaydı. Mobilde 1-3 arasına yukarıdayken erişmek daha kolay. Bildiğiniz gibi hesap makinesinde 1-3'ün ilk aşağıda olma sebebi erişim kolaylığı.

Hesap makinesine yaptığımız adlandırmada verdiğimiz ad eğer belli bir uzunluğu aşarsa; hesap makinesinin border'ı sağ tarafa doğru taşarak ilerliyor.
Fark etmemiştim, bir bakayım.

Geri
Yukarı