Hesap Numarası Vermek Sıkıntı Yaratır Mı?

xeluta

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Enpara kart aldım. Elimde de işlemci var onu satmak istiyorum. Ben de Letgo'ya ilan verdim. Alıcı diyor ki "Hesap numarasını verin ben parayı yatırayım." Aileme dedim, onlar da "yok verme, kredi çekerler, kartı çalarlar." Sorum şu:
Hesap numarasını versem sıkıntı çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Enpara kart aldım. Elimde de işlemci var onu satmak istiyorum. Ben de Letgo'ya ilan verdim. Alıcı diyor ki "Hesap numarasını verin ben parayı yatırayım." Aileme dedim, onlar da "yok verme, kredi çekerler, kartı çalarlar." Sorum şu:
Hesap numarasını versem sıkıntı çıkar mı?
Şube koduyla başlıyonu istiyorsa vereceksin tabi. Başka nasıl para yatırsın? Ama Kart No falan isterse tabiki verme.

Aynı ildeyseniz buluşup elden yapmayı teklif edin alış-verişte. Değil iseniz önce paranın hesabınıza geçtiğinden emin olun ondan sonra kargolayın ürünü. Kesinlikle "Şimdi bankadayım, sen ver kargoya ben sıra bekliyorum zaman kaybetmeyelim" yada "Banka hesap kapatmış para hesaba yarın geçer sana zahmet sen şimdi ver" gibi şeylere tamah etmeyiniz. Hesabında görürsün paranı ondan sonra halledersin. IBAN ve ad soyad bilgilerini vermende bir sıkıntı yok ama başka bir bilgi verme çünkü gerek yok.

Aynı ildeyseniz buluşup elden yapmayı teklif edin alış-verişte. Değil iseniz önce paranın hesabınıza geçtiğinden emin olun ondan sonra kargolayın ürünü. Kesinlikle "Şimdi bankadayım, sen ver kargoya ben sıra bekliyorum zaman kaybetmeyelim" yada "Banka hesap kapatmış para hesaba yarın geçer sana zahmet sen şimdi ver" gibi şeylere tamah etmeyiniz. Hesabında görürsün paranı ondan sonra halledersin. IBAN ve ad soyad bilgilerini vermende bir sıkıntı yok ama başka bir bilgi verme çünkü gerek yok.
Ben babam polis biz de yamuk olmaz diyorum. :D Kaç kişi satmaktan vazgeçti.

Eğer kargo ile yollayacaksanız karşı taraftan adres, isim, soy isim, telefon numarası, ikinci bir telefon numarası gibi şeyler isteyin. Karşı taraf vermek istemezse bilin ki bir şey vardır. Ancak para yatırılmadan göndermeyin ürünü. Tabi sizin de o güveni vermeniz lazım karşı tarafa. Ayrıca bankaya kayıtlı olan IBAN numarasını verebilirsiniz bir şey olmaz.

Ben babam polis biz de yamuk olmaz diyorum. :D Kaç kişi satmaktan vazgeçti.
Böyle söylersen bende satmam:) Bu işin usulu belli. Para hesabıma geçer ancak öyle yollarım kargoyu. Zamanında çok sağlam bir kazık yemiş biri olarak söylüyorum: "Güvenipte yapmayın:)"

Böyle söylersen bende satmam:) Bu işin usulu belli. Para hesabıma geçer ancak öyle yollarım kargoyu. Zamanında çok sağlam bir kazık yemiş biri olarak söylüyorum: "Güvenipte yapmayın:)"
Ben de önce kargo takip no istiyorum. Sonra bakıp parayı yatırıyorum.

Yanlış anlamışsınız beni benim demek istediğim sen beni dolandırırsan babam polis seni bulur.

Ben de önce kargo takip no istiyorum. Sonra bakıp parayı yatırıyorum.

Yanlış anlamışsınız beni benim demek istediğim sen beni dolandırırsan babam polis seni bulur.
Ben parayı hesapta görmeden kimseye bir daha bir şey yollamam. Ağzım yandı bir kere bir daha kimse kusura bakmasın:)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı