Hesaplar çalınıyor ve sistem hacklenmeye çalışılıyor

Teşekkür ederim.

Sürekli değişiyor IP adresi. Bir tane attım be ama 2600 tane var ve çok nadir aynısını kullanıyor.
PO BOX 70009 (From 70009 To 70010 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70019 (From 70019 To 70020 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70029 (From 70029 To 70030 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70039 (From 70039 To 70040 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70049 (From 70049 To 70050 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70059 (From 70059 To 70060 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70061 (From 70061 To 70116 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70063 (From 70063 To 70066 ) , SUNNYVALE, CA
PO BOX 70069 (From 70069 To 70070 ) , SUNNYVALE, CA

Bunlar VPN'in olabileceği binanın posta kutusunun kodları/isimleri.

Birleşik Devletler Kaliforniya bölgesinde oturan bir forum üyesinin suç duyurusunda bulunması yeterlidir.

1622467803226.png

Burası da VPN'in serverlarının bulunduğu muhtemel daraltılmış alan.

Oluşturduğum mail hesaplarım ve Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarım çalınıyor. Bu işlerden pek anlamıyorum, antivirus programını bile yeni aldım. Tüm sosyal medya hesaplarımı sildim. Bu sefer yaklaşık 6,7 yıl önce (nereden bulunduysa) açtığım Facebook messenger kod doğrulaması için telefonuma mesaj geldi. Aynı zamanda antivirus programımda bilgisayarımın portlarına erişmek isteyen başka bir bilgisayar olduğu öğrendim. Kaynak IP adresi yerel ağda bulunuyor diyor. Sürekli şifre değiştirmekten ve sanki anlayacakmışım gibi bilgisayarımı kontrol etmekten yoruldum. Her kimse bulup şikayet falan etmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun.
Eki Görüntüle 1049685

Formaten net çözümdür ama belirli uygulamalarla hackerı bulup onu şikayet edebilirsiniz uygulamaların adlarını bilmiyorum ama intenrete yazarsanız çıkar.

Teşekkürler. Sorunum devam ederse başvuracağım.

Wireshark kullanıp internet ağınızdan erişiyorsa hızlıca tespit edilir, Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirin şu anki hesaplarınızda ölmesin, tüm hesaplarınızı silmişsiniz ama geriye kalanları düşünün.

Ayrıca eğer reşitseniz siber suçlara başvurabilirsiniz.

Ben de onu anlamıyorum. İnşallah öyle saçma biridir. Yakınım çıkmasından korkuyorum.

Bu kişi size kafayı takmış sanırım. Yakınınız olabilir. Hesaplarınızda iki aşamalı doğrulamaları açın. Format atmayı deneyin ancak saldırgan sizin yakınlarınızda olan birisi ise örnek verecek olursam Wi-Fi ile modeminize sızıp ağ üzerindeki tüm cihazları ele geçirmiş olabilir. Böyle bir durumda tüm cihazlara format atsanız dahi tekrar saldırı yapacaktır. Aynı şekilde uzaktan saldırı gerçekleştiriyor olsa dahi sizin şu an ağınızda bulanan cihazlara da erişim sağlamış olabilir. Yani kısacası sorun büyümüş gibi duruyor. Antivirüs programları ile pek uğraşmayın çünkü basit bir encoder ile virüs programını atlatıp ağ üzerinden tekrar bir saldırı yapıp bilgisayarınızı tekrar ele geçirebilir. Format atmak çözüm olmayabilir ama denemelisiniz. Kesinlikle siber suçlara başvurun. Acemi biri olduğu çok bariz belli ancak birinin sizin aranızda izinsiz dolaşması çok can sıkıcı (bu yazıyı siz okurken, sizi izliyorsa onun da okuması beni bile şu an rahatsız ediyor :D). Şikayet edin. Siber suçların bu aralar cezaları oldukça ağır. En basit bir saldırı dahi hapis ile sonuçlanabiliyor. Bu ona hayatını en güzel dersi olacaktır.

Geri
Yukarı