Hesaplar çalınıyor ve sistem hacklenmeye çalışılıyor

sus

Zeptopat
Daha fazla  
Oluşturduğum mail hesaplarım ve Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarım çalınıyor. Bu işlerden pek anlamıyorum, antivirus programını bile yeni aldım. Tüm sosyal medya hesaplarımı sildim. Bu sefer yaklaşık 6,7 yıl önce (nereden bulunduysa) açtığım Facebook messenger kod doğrulaması için telefonuma mesaj geldi. Aynı zamanda antivirus programımda bilgisayarımın portlarına erişmek isteyen başka bir bilgisayar olduğu öğrendim. Kaynak IP adresi yerel ağda bulunuyor diyor. Sürekli şifre değiştirmekten ve sanki anlayacakmışım gibi bilgisayarımı kontrol etmekten yoruldum. Her kimse bulup şikayet falan etmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun.
Eki Görüntüle 1049685

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-05-31 160459.png
    Ekran görüntüsü 2021-05-31 160459.png
    15,7 KB · Görüntüleme: 102
Wireshark kullanıp internet ağınızdan erişiyorsa hızlıca tespit edilir, Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama gerçekleştirin şu anki hesaplarınızda ölmesin, tüm hesaplarınızı silmişsiniz ama geriye kalanları düşünün.

Ayrıca eğer reşitseniz siber suçlara başvurabilirsiniz.

TCP kullanıyor, portu kontrol etmedim ancak RAT olması muhtemel. Güvenlik duvarı bağlantıyı engellemiş, sistemi kapsamlı şekilde taratın. Kullandığınız AV yazılımı nedir? Mümkünse Kaspersky kurun, durum oldukça ciddi. Sonuçları buraya atın.

Decimal: 225126935

Hostname: 13.107.42.23

ASN: 8068

ISP: Microsoft Corporation

Organization: Microsoft Azure

Services: None detected

Type: Corporate

Assignment: Likely Static İP

Continent: North America

Country: United States

State/Region: California

City: Sunnyvale
Eki Görüntüle 1049699

Ayrıca basit bir VPN kullanıyor, siber suçlara başvurursanız bulunması 1 ay sürmez.
San Jose'da bir VPN servisi ya da oturduğu yer orası.

Hatta San Jose/ Sunnyvale'de bir VPN.

Eki Görüntüle 1049699

Ayrıca basit bir VPN kullanıyor, siber suçlara başvurursanız bulunması 1 ay sürmez.

Teşekkür ederim.

Decimal: 225126935

Hostname: 13.107.42.23

ASN: 8068

ISP: Microsoft Corporation

Organization: Microsoft Azure

Services: None detected

Type: Corporate

Assignment: Likely Static İP

Continent: North America

Country: United States

State/Region: California

City: Sunnyvale

San Jose'da bir VPN servisi ya da oturduğu yer orası.

Hatta San Jose/ Sunnyvale'de bir VPN.

Sürekli değişiyor IP adresi. Bir tane attım be ama 2600 tane var ve çok nadir aynısını kullanıyor.

Geri
Yukarı