Hesaplarım çalınıyor

talhattok

Hectopat
Selam dostlar öncelikle yaklaşık 5 gün önce Discord hesabımdan herkese bir takas linki gönderildi daha sonra Instagram'dan bir sürü Arap ve bot hesaplarını takip edildi. Bunların hepsinin Gmail'den olduğunu düşünüp Gmail hesabımın şifresini değiştirdim bir müddet sonra farklı bir Gmail hesabına sahip olan Twitter'im bir sürü tweet attı, daha sonra yeğenimin Discord hesabı da aynı şekilde mesajlar attı onun Steam hesabı çalındı Steam Guard olmasına rağmen böyle bir şey nasıl mümkün oldu hiçbir fikrim yok sizce şu an yapmam gereken nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarında zararlı yazılım olabilir, bitdefender ile tam tarama yapmanı öneririm.

Arkadaşlar herkes tarama yapın vs. demiş fakat arkadaşın tüm hesapları çalınmış zaten. Evet tarama yapıp silsin virüsleri, format bile atsın temizinden. Önermeniz gereken şey hesaplarını nasıl geri kurtaracağı. Tüm hesaplarının ilk maili sendeyse değiştir, çalınmayan hesapların varsa hepsinin maillerini şifrelerini sıfırdan değiştir ve acilen cihazlarına format at.

Selam dostlar öncelikle yaklaşık 5 gün önce Discord hesabımdan herkese bir takas linki gönderildi daha sonra Instagram'dan bir sürü Arap ve bot hesaplarını takip edildi. Bunların hepsinin Gmail'den olduğunu düşünüp Gmail hesabımın şifresini değiştirdim bir müddet sonra farklı bir Gmail hesabına sahip olan Twitter'im bir sürü tweet attı, daha sonra yeğenimin Discord hesabı da aynı şekilde mesajlar attı onun Steam hesabı çalındı Steam Guard olmasına rağmen böyle bir şey nasıl mümkün oldu hiçbir fikrim yok sizce şu an yapmam gereken neler biri olabilir

Cihazlarınıza erişimleri olabilir dikkatli olun.
Arkadaşlar herkes tarama yapın vs. demiş fakat arkadaşın tüm hesapları çalınmış zaten. Evet tarama yapıp silsin virüsleri, format bile atsın temizinden. Önermeniz gereken şey hesaplarını nasıl geri kurtaracağı. Tüm hesaplarının ilk maili sendeyse değiştir, çalınmayan hesapların varsa hepsinin maillerini şifrelerini sıfırdan değiştir ve acilen cihazlarına format at.
Virüs olabilir ve formatlayınca gitmeyen virüslerde vardır.

Büyük ihtimalle arkadaşın, e-postaya erişim oluyor. Aradan da ona bağlı tüm hesapları patlatıyorlar. Arkadaşların dediği gibi bir tarama yapın.

Hesaplarımda çalınma durumu söz konusu olmadı Twitter retweet atıldı, Instagram bot hesaplar takip edildi, Discord tanımadığım insanlara trade virüsü mesajı gönderildi. Gmail şifremi değiştirdim, bilgisayarımı formatladım tarama yapmadım ancak bir çalınma durumu daha olursa tarama da yapacağım teşekkürler.

Hesaplarımda çalınma durumu söz konusu olmadı twitter retweet atıldı,instagram bot hesaplar takip edildi,discord tanımadığım insanlara trade virüsü mesajı gönderildi. Gmail şifremi değiştirdim,bilgisayarımı formatladım tarama yapmadım ancak bir çalınma durumu daha olursa tarama da yapacağım teşekkürler
Tam olarak emin değilim fakat ufak bir mantık anlatayım, Instagram takipçi botu sitesine kendi hesabınızı girerseniz başkalarını takip eder otomatik olarak, bu tarz sitelere hesaplarınızın erişimini sağladıysanız olması mümkün.

Yeni konular

Geri
Yukarı