Hesaplarım çalinmasından korkuyorum

Murat3

Decapat
Merhaba, telefonu kullanırken hesaplarımın çalışmasından korkuyorum. Çünkü daha öncesinden 4 ay önce Facebook hesabım çalındı ve WhatsApp'ımı çalmaya çalıştılar. Facebook hesabımı kapattim WhatsApp ve tüm hesaplarıma 2 faktörlü doğrulama yaptım ama yine de korkuyorum ve her saat kontrol ediyorum. Ne yapmam lazım?

Merhaba, telefonu kullanırken hesaplarımın çalışmasından korkuyorum. Çünkü daha öncesinden 4 ay önce Facebook hesabım çalındı ve WhatsApp'ımı çalmaya çalıştılar. Facebook hesabımı kapattim WhatsApp ve tüm hesaplarıma 2 faktörlü doğrulama yaptım ama yine de korkuyorum ve her saat kontrol ediyorum. Ne yapmam lazım?

2 faktörlü doğrulama varsa bir sorun çıkmaz hele tonlarca hesap varken gelip sizinkini çalmazlar :D

Telefona virüs bulaşacak korkusu dostum iyi misin?

2FA varsa ve şifrelerini değiştirdiysen korkmaya gerek yok.

2 faktörlü doğrulama kurucu mailiniz çalınırsa Facebook üzerinde bir işe yaramaz kısaca kolayca çalarlar. WhatsApp için durum böyle değil. Çalmalarının imkanı yok. Sizden 6 haneli kod almaları lazım sosyal mühendislik ile.

1.Telefonunda virüs vardır, ya da bilgisayarında vardır. Bu nedenle hesap bilgilerine erişmiş olabilirler.
2. Internette hack yiyen sitelerden bilgilerini elde etmiş olabilirler.
3. Şifrelerin zayıftır, bilgilerini bilen birisi hacklemiş te olabilir.
4. Korsan oyun, program vs indirmiş isen virüs olabiliyor bazılarında. Keylogger yemiş isen bu şekilde şifrelerini hesaplarını ele gecirebiliyorlar.

Iki faktörlü korumayı aktif ettiysen hesap bilgilerini çalamaz kimse korkma. Şifreni bilseler bile doğrulama kısmında takılır kalırlar. Çünkü telefonunu da ele geçirmeleri lazım hesabını çalmaları için.

1. Güvenlik için iki faktör dogrulama aktif olsun.
2. Hesap şifrelerini her yerde aynı yapma ki bir hesap patlarsa diğerleri de patlamasın.
3. Karışık şifreler kullan.
4. Dijital olarak şifrelerini bir yerde yazılı tutma. Cok istiyorsan bir fiziksel olarak bir not defteri alıp şifrelerini yaz, kimsenin bulamayacağı bir yerde sakla bunu da.

Bunları boyle yaparsan riski azaltmış olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı