Hesaplarım sürekli çalınmaya çalışılıyor

Pc yi güvenli moda alıp malwarebytes ve kaspersky ile taratın.
Ayrıca Adware cleaner ile reklam yazılımları taraması yapın.
Daha sonra kişisel dosyalarınızı yedekleyin format atın.

Benimde tüm hesaplarım çalınmaya başlamıştı Facebook hesabimi kurtaramadim ama steam hesabımı falan kurtarabildim. Virüs taraması yapınca virüs bulmuyordu bende. Direkt format attım ve bir daha hesap çalınması olmadı.

Bilgisayarına herhangi bir 3. parti yazılım veya uygulama yükledin mi?
Hayır.
Mümkün olduğu kadar bütün hesaplarınızda güvenliği maksimum seviye neyse ona alın. Bir aralar benim de mailime girmeye çalışıyorlardı her iki mailde de çift aşamalı doğrulamayı aktive ettim. Şifrelerimi de çok uzun ve karmakarışık yaptım. Telefon olmadan ben bile giremiyorum 😁
😁
Siz nerelere, hangi sitelere giriyorsunuz da hesaplarınızı çalıyorlar veya sürekli çalmaya çalışıyorlar? Benim onlarca hesabım var, bazılarında binlerce liralık item, oyun vs. var kimse çalmaya çalışamıyor. Siz nerelerde dolaşıyorsunuz anlamadım ki.
Girmiyorum işte sorun orda. Acaba akrabalarım mı girdi diye düşünüyorum.
Aynen. Ben de bazen kendi hesaplarıma giremiyorum. 😀
😄
Pishing yemişsin .Olur olmaz linklere tıklamayın.
Tıklamıyorum zaten 🙃
Tüm hesaplarınızın şifresi aynı ise tek bir hesabı ele geçiren her şeyinizi ele geçirebilir.

Rastgele parola oluşturma servisleri kullanın ve/veya LastPass gibi uygulamalar ile giriş yapın.

Aynı şifreleri kullanmaktan, şifreleri bilgisayar/telefon içerisinde not olarak saklamaktan kaçının. 2 faktör veya authentication sistemi kullanan hizmetler için Google Authenticator kullanabilirsiniz.
👍
Ben inanmıyorum kimsenin hiçbir şey yapmadan hesapların çalındığına 3 ihtimal var.
1. Bilgisayar veya telefona virüs bulaşmıştır.
2. Girdiğin veya üye olduğun zararlı site veya uygulamadan dolayı hesap bilgilerine erişilmiştir ve çalınmaya çalışılmıştır.
3. Bir arkadaşın bilgilerini öğrenmiştir çalmaya çalışıyordur.

Çözüm:
1. Antivirüs programı indirip taraman ve tüm şifrelerini sıfırlaman.
2. Tüm hesaplarında çift doğrulama ve kurtarma e postası mutlaka olmalı.
3. Tarayıcıdan tüm çerezleri ve izin verilen site ayarlarını silmen temizlemen.
4. Arkadaşlarına şifrelerini verme.

Ne kadar bilgili olursan ol mutlaka sağlam bir antivirüs programı kullan.
Evet şart fakat yine tercih etmiyorum 🙃
-Mail adresin dahil tüm şifrelerini değiştir.
-2FA kullan
-Bilgisayarına format at.
-Bilmediğin linklere tıklama, başta crack programları olmak üzere bilmediğin programları kurma
-AV kullan.
👍
Pc yi güvenli moda alıp malwarebytes ve kaspersky ile taratın.
Ayrıca Adware cleaner ile reklam yazılımları taraması yapın.
Daha sonra kişisel dosyalarınızı yedekleyin format atın.
Tamam hocam.
Benimde tüm hesaplarım çalınmaya başlamıştı Facebook hesabimi kurtaramadim ama steam hesabımı falan kurtarabildim. Virüs taraması yapınca virüs bulmuyordu bende. Direkt format attım ve bir daha hesap çalınması olmadı.
Hayırlısı inşallah.

Şu an çalınma yok gibi ama bu belirttiğim mail hala geliyor bana. Ne yapıyorlar arkadaş.

Son düzenleme:
Hayır.

😁

Girmiyorum işte sorun orda. Acaba akrabalarım mı girdi diye düşünüyorum.

😄

Tıklamıyorum zaten 🙃

👍

Evet şart fakat yine tercih etmiyorum 🙃

👍

Tamam hocam.

Hayırlısı inşallah.

Şu an çalınma yok gibi ama bu belirttiğim mail hala geliyor bana. Ne yapıyorlar arkadaş.
mailleri spam a al geç ilgilenme boşver

Geri
Yukarı