Hesaplarım sürekli çalınmaya çalışılıyor

NihatSDK

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gerçekten sıkıldım ve ilk defa bir foruma danışmak istiyorum. Son 2 aydır hesaplarım çalınmaya çalışılıyor. Valorant, Instagram, Facebook, Epic Games, Steam vb. hepsinde neler olduğunu tek tek anlatmama gerek yok sadece defalarca kez format atmama rağmen şifreleri değiştirmeme rağmen nasıl şifremi öğrenip deniyorlar anlayamıyorum. Bir de sürekli yurt dışından istekler geliyor. Hindistan, Brezilya'i us, ABD, Almanya vb. kod gelmeden ben bile giremediğim halde adamlar koda erişimi olmadığı halde hesaba girip üstüne üstlük ben giremeyim diye postayı değiştiriyorlar. Geçenlerde Rockstar Games hesabımı çalmış, mailini değişik bir şey yapmış. Destek olmasaydı GTA 5'im çöp olacaktı. Kısacası önerebileceğiniz çözüm varsa çok sevinirim eziyet gibi bir şey bu çünkü.

Son 2 aydır hesaplarım çalınmaya çalışılıyor. Valorant, Instagram, Facebook, Epic Games, Steam vb. hepsinde neler olduğunu tek tek anlatmama gerek yok sadece defalarca kez format atmama rağmen şifreleri değiştirmeme rağmen
Şifreni değil e-posta adresin oltalarına düşmüş, e-posta adresini değiştir. Yani [email protected] ise [email protected] gibi, uzantıyı değiştir veya komple değiştir.

Arkadaşlar gerçekten sıkıldım ve ilk defa bir foruma danışmak istiyorum. Son 2 aydır hesaplarım çalınmaya çalışılıyor. Valorant, Instagram, Facebook, Epic Games, Steam vb. hepsinde neler olduğunu tek tek anlatmama gerek yok sadece defalarca kez format atmama rağmen şifreleri değiştirmeme rağmen nasıl şifremi öğrenip deniyorlar anlayamıyorum. Bir de sürekli yurt dışından istekler geliyor. Hindistan, Brezilya'i us, ABD, Almanya vb. kod gelmeden ben bile giremediğim halde adamlar koda erişimi olmadığı halde hesaba girip üstüne üstlük ben giremeyim diye postayı değiştiriyorlar. Geçenlerde Rockstar Games hesabımı çalmış, mailini değişik bir şey yapmış. Destek olmasaydı GTA 5'im çöp olacaktı. Kısacası önerebileceğiniz çözüm varsa çok sevinirim eziyet gibi bir şey bu çünkü.
Muhtemelen cihazınızda virüs var. Hesaplarınızı başka bir e-mail üzerine taşıyın.

Telefon numaranı dahi değiştir. Tüm banka ve e-posta adreslerini değiştir. Aynı hiçbirşey kalmasın. Telefon ve bilgisayarında kırık uygulama kullanma. En son savcılık yapacak bir şey yok.

Önce temiz olduğundan %100 emin olduğun bir cihaz al eline.

1- E-posta adresinin şifresini değiştir.
2- E-posta adresinin güvenlik sorularını değiştir.
3- E-posta adresine 2 faktörlü şifre koruması koy. Ben Authy kullanıyorum. Belki Google Authenticator ya da Microsoft Authenticator de kullanabilirsin. Senin keyfine kalmış. 2FA olduğu sürece şifrene bilseler de E-postana erişemezler.
4- Bitwarden kullan ve bütün bu servislerin şifrelerini bırak şifre yöneticisi koysun. Şifre yöneticisinden kopyala yapıştır yaparsın.
5- Genelde kullandığın bilgisayarına güzel bir format at. Sadece virüs taramasına bu noktada güvenmezdim. Bilgisayarına korsan, oyun hilesi ya da geliştiricisini bulamadığın bir 3. parti oyun/performans artırmayı vaat eden program vs kurma. Bunlardan dolandırıcı çıkma olasılığı çok fazla.
6- Başka nerelerden saldırabilirler bir düşün. Hangi şifrelerini ele geçirmişler? Sosyal medya en tehlikelisi. Hapse kadar götürebilir bu seni.

E-posta değişimi ile hiç uğraşma bile. Sadece daha iyi güvenlik pratiklerini kullan. Bu arada, Bitwarden, Lastpass, ne şifre yöneticisi seçtiysen onda da 2 faktörlü korumayı etkinleştir. Eğer Chrome kullanıyorsan Google hesabından şifrelerini öğreniyor olabilirler. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsan sync özelliğine 2FA koy. Tarayıcılara kaydettiğimiz şifreler kolaylıkla çalınabilir.

CTRL+Shift+ESC basın ve başlangıç'a gelin. Oradan bilmediğiniz programları devre dışı bırakın. Tüm şifrelerinizi değiştirin, bilgisayarınızda Kaspersky, Malwarebytes, Avast gibi virüsten koruyacak uygulamalar bulundurun. Bilmediğiniz hiçbir dosyayı açmayın.

Geri
Yukarı