Hesaplarıma erişilmeye çalışılıyor

Eğer uğraşırım diyorsan önerilerim:

Telefona hard reset (fabrika ayarı değil, benim dediğim recoveryden yapılıyor.) At. Tüm hesaplarını sıfırdan aç, yeni hat al. Her şeyi yenile. Tüm şifrelerini değiştir, güçlü şifreler koy.

Tüm hesaplara 2 faktörlü doğrulama koy (authy tavsiye olunur.)

Yurt müdürlüğüne dilekçe ver, olayı anlat.

Mümkünse hesaplarına tek cihazdan gir.

O Google hesabındaki giriş yapılan cihazların IP adreslerine bakabiliyorsun. Eğer adam VPN kullanmadiysa o IP adresi ve erişim zamanı ile siber suçlara şikayette bulun.

Senle uğraşan büyük ihtimalle yakınında birisi, kimseye güvenme, yeni numaranı en guvendiklerine ver. Sosyal medya kullanma.
Bir de unutulma hakkına başvur, internetten tüm bilgilerini sildirme hakkın var.

Yani numaramı yurttaki kimseye vermedim ve uzun süredir konultuğum arkadaşım bile yok. 6 sene dile kolay. Orta okuldan başlıyor liseden üniversiteye. Hiçbirinde aynı kişilerle muhatap olmadım.

Maalesef ülkemizde olmayan Avrupa ülkelerinde aktif kullanılan ID protect uygulamaları var fakat dediğim gibi ülkemizde yok.

Kaspersky Mobile antivirüs kullan, normalde Android'de antivirüs gereksiz fakat senin durum biraz değişik. Bitwarden parola yönetici ve authy 2FA kullan. GlassWire ile bağlantılarını takip et.

Açıkçası şu anda stresten GlassWire bitwarden dediklerinizden bir şey anlamıyorum. İşin kötüsü yarın matematik finali var ve buna kafam takılmış durumda. Normalde hesaplarına girmeye çalıştıklarında şifremi değiştiriyorum bir daha hiç sallamıyordum. Ama KYK üzerinden giriş yapılınca açıkçası gerçekten yakınından birisi olabilir ve işin garibi yakınımda tanıdığım çok kimse yok. Ve zaten yurda geleli 3 4 hafta oluyor.
Ben olsam sonuna kadar gider adamın bir yerinden kan alırdım. Yargı diye bir şey var sonuçta, KYK interneti kullandığına göre de T.C. vatandaşı.

Haklısın. Ayrıca internetini kullanabildiğine göre bu yurttan birisi ama hesaplara sadece yurt yöneticileri erişebiliyor. Bakalım yarın sabah kontrol ettireceğim. Sonuç ne çıkacak. İnşallah bulunur kafam rahatlar. Açıkçası şu anda sınavının iyi geçeceğini düşünemiyorum bile. Muhtemelen şimdiden büte kaldım bile.

Açıkçası şu anda stresten GlassWire bitwarden dediklerinizden bir şey anlamıyorum. İşin kötüsü yarın matematik finali var ve buna kafam takılmış durumda. Normalde hesaplarına girmeye çalıştıklarında şifremi değiştiriyorum bir daha hiç sallamıyordum. Ama KYK üzerinden giriş yapılınca açıkçası gerçekten yakınından birisi olabilir ve işin garibi yakınımda tanıdığım çok kimse yok. Ve zaten yurda geleli 3 4 hafta oluyor.
Basitçe anlatmam gerekirse. Kaspersky Antivirüs indirin Play Store'dan. Bitwarden dediğim şey bir şifre saklama uygulaması, yüksek koruma ile parolalarinizi korur. Ücretsizdir. YouTube dan detaylı bakabilirsiniz. Glasswire dediğimiz de eğer telefonda virüs varsa onu tespit eder, daha doğrusu telefonun bağlantı kurduğu siteleri gösterir, bilinmeyen site varsa virüsu tespit edebilirsiniz. Authy de iki faktörlü doğrulama uygulaması.

Peki bir şey sormak istiyorum şimdi. Siz ayın 12'sinde yurttayken herhangi bir cihazdan KYK internetine bağlandınız mı? 2 cihaz aynı anda giremiyor malum.

Haklısın. Ayrıca internetini kullanabildiğine göre bu yurttan birisi ama hesaplara sadece yurt yöneticileri erişebiliyor. Bakalım yarın sabah kontrol ettireceğim. Sonuç ne çıkacak. İnşallah bulunur kafam rahatlar. Açıkçası şu anda sınavının iyi geçeceğini düşünemiyorum bile. Muhtemelen şimdiden büte kaldım bile.
Kafanızı ferah tutun. Zamanında benim Google hesabimda hackleyip 6 saat kalmışlardı. Tüm hesaplarım ona bağlıydı pek bir şey olmadı, sadece Instam gitti. 2 Aşamalı Doğrulama zaten sıkı bir koruma yöntemidir.
Peki bir şey sormak istiyorum şimdi. Siz ayın 12'sinde yurttayken herhangi bir cihazdan KYK internetine bağlandınız mı? 2 cihaz aynı anda giremiyor malum.
Biraz konu dışı olacak ama: Üniversiteli olmadığım için bilmiyorum, internet kotası MAC Clone yöntemi ile geçilemiyor mu?

Hayır. Zaten yurda saat 17 de geldim ve bir tek telefonum var internete girebilen cihaz olarak.
Kafanızı ferah tutun. Zamanında benim Google hesabimda hackleyip 6 saat kalmışlardı. Tüm hesaplarım ona bağlıydı pek bir şey olmadı, sadece ınstam gitti. 2 aşamalı doğrulama zaten sıkı bir koruma yöntemidir?

Biraz konu dışı olacak ama: Üniversiteli olmadığım için bilmiyorum, internet kotası Mac clone yöntemi ile geçilemiyor mu?

Mac clone yöntemini bilmiyorum ama herkesin kendi T.C.'si ve şifresi ile kendi üzerine 16 GB internet tanımlı.

Biraz konu dışı olacak ama: Üniversiteli olmadığım için bilmiyorum, internet kotası MAC Clone yöntemi ile geçilemiyor mu?
O yöntemi bilmiyorum ama 2 cihazdan ayrı ayrı siteye giriş yapılmıyor. Bir cihazdan internet paylaşılırsa daha fazla cihazdan kullanılabiliyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı