Hesaplarıma girilmeye çalışılıyor

emcet

Decapat
Daha fazla  
Merhaba bugün sabah saatlerinde Discord hesabımda durduk yere tüm arkadaşlarıma aynı anda Nitro linki atıldı, hesabımı hiçbir yere vermedim ve hiçbir linke tıklamadım. Hesabımın şifresini değiştirdim ve ilerleyen saatlerde Instagram'a girdiğimde bir uyarı ile karşılaştım. Hesabına olağandışı girişler fark ettik diye bunların sebebi nedir nasıl kurtulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba bugün sabah saatlerinde Discord hesabımda durduk yere tüm arkadaşlarıma aynı anda Nitro linki atıldı, hesabımı hiçbir yere vermedim ve hiçbir linke tıklamadım. Hesabımın şifresini değiştirdim ve ilerleyen saatlerde Instagram'a girdiğimde bir uyarı ile karşılaştım. Hesabına olağandışı girişler fark ettik diye bunların sebebi nedir nasıl kurtulabilirim?
Virüs yemiş olabilirsiniz.

Aynısı birkaç ay önce benim de başıma geldi. Discord'dan herkese link atıldı, Instagram'dan garip garip hesaplar takip edildi. Sen bir de YouTube hesabını kontrol et otomatik olarak video paylaşmış da olabilir. Ayrıca kullandığın mailin şifresini ve maile kayıtlı tüm hesapların ve sitelerin şifresini değiştir. Garanti olsun diye de format atmanı öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hesabınızın şifresini değiştirin ve 2 faktörlü doğrulamayı açın. Aynı mail ile YouTube veya başka hesaplarınız varsa o hesaplarında şifresini değiştirin. Herhangi bir token linkine tıklamış olabilirsiniz fark etmeden.

Anlattıklarınıza göre RAT ve Token Grabber virüslerini yemişsiniz.

Öncelikle bilgisayarınızaki virüsleri silmeniz lazım ve iyi crypt etmişlerse antivirüsler bunları yakalayamaz bu yüzden format atmanızı öneririm.

Ardından tüm hesaplarınızın şifresini değiştirin.

Hesabınızın şifresini değiştirin ve 2 faktörlü doğrulamayı açın. Aynı mail ile YouTube veya başka hesaplarınız varsa o hesaplarında şifresini değiştirin. Herhangi bir token linkine tıklamış olabilirsiniz fark etmeden.
Hocam token çalınırsa 2AD felan etki etmez direkt giriş yaparlar hesaba.

Instagram konusundada ondada cookie mantigi var yani bilen bir kisi her turlu 2AD'yi atlatabilir.

Virüs yemiş olabilirsiniz.

O benim de aklıma geldi hemen Kaspersky indirim tam tarama yapıyorum.

Aynısı birkaç ay önce benim de başıma geldi. Discord'dan herkese link atıldı, Instagram'dan garip garip hesaplar takip edildi. Sen bir de YouTube hesabını kontrol et otomatik olarak video paylaşmış da olabilir. Ayrıca kullandığın mailin şifresini ve maile kayıtlı tüm hesapların ve sitelerin şifresini değiştir. Garanti olsun diye de format atmanı öneririm.

YouTube'da bir sıkıntı yok. Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. Virüs çıkar ise büyük ihtimalle format gerekir.

Mailime giriş yapamadı da Discord hesabıma giriş yapıldı link atıldı ve Instagram hesabıma girilmeye çalışıldı. Token linkten kastınız nedir acaba?

Anlattıklarınıza göre RAT ve token grabber virüslerini yemişsiniz.

Öncelikle bilgisayarınızaki virüsleri silmeniz lazım ve iyi Crypt etmişlerse antivirüsler bunları yakalayamaz bu yüzden format atmanızı öneririm.

Ardından tüm hesaplarınızın şifresini değiştirin.

Hocam token çalınırsa 2ad falan etki etmez direkt giriş yaparlar hesaba.

Instagram konusundada onda da cookie mantigi var yani bilen bir kisi her turlu 2Ad'yi atlatabilir.

Hocam kesin bir virüs olduğunu anlamanın yolu var mı boş yere format atmak istemem ve RAT, token grabber dediğiniz virüslerden kastınız nedir öyle bir linke tıkladığımı hatırlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı