Hesapların çalınmasına karşı nasıl önlem alınır?

X4TYPE

Decapat
Daha fazla  
Dün sabah Discord hesabım çalındı ve hesabı geri aldığımda olmadığım sunucuların hoş geldin mesajları ve Discord'un hesabımı mimlediğine dair bir mesaj vardı. Hesabımın şifresini falan değiştirdikten sonra akşam Riot hesabıma giriş yapılmaya çalıştığına dair bir e-posta aldım, orada da şifre değişimi gibi işlemler yaptım. Bugün bütün e-postalarıma giriş yapılmaya çalışıldı ya da yapıldı bilmiyorum. Yapan kişi VPN kullanıyor sürekli. Endonezya, Rusya, Hindistan ve Somali gibi yerlerde gözüküyor oturum açma etkinliği. Bu sabah Instagram hesabım da çalındı tekrar girdiğimde normalde 500 kişi takip ederken 1150 kişi takip ediyordum ve hepsi rastgele hesaplardı. Tüm e-postalarıma 2 aşamalı doğrulama aktfileştirdim. Onun haricinde Epic Games hesabıma giriş yapılmaya çalışıldı ve daha birkaç şey daha. Birileri 2 gündür benimle uğraşıyor. Ne yapmalıyım? Nereden kaynaklı olabilir, nereden çıkmış olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende çıktı e postadan ne oluyor?

Yani herhangi bir site bir vakit hacklenmiş ve veriler ortaya çıkmış bu eğer forumda filan bedava dağıtılmış ise normal bir kullanıcı bile verilere erişebilir, senin e-posta ve şifrene denk gelebilir ve eğer o sitede kullandığın şifre aynı ise direkt olarak e-posta hesabına girebilir bunun için şifre değiştirip 2 faktörlü kimlik doğrulamasını hiç kullanmadığınız bir site veya program için bile etkinleştirin.

Selam! Görev yöneticisine girip neyin kimin çalıştırdığına bak. Bende öyle olmuştu mesela.
-Programın adı -----Lenovo
Böyle ise senin bilgisayarındır fakat eğer garip adlı ve kullanıcı adından farklı ise o programdan şüphelenebilirsin.

Bugün fark ettim Instagram'da adıma yabancı borsa paylaşımları yaptılar. Neyse kurtardım hesabı, sonra Twitter'e bakaym dedim bir günde 200 tweet falan atmışlar Twitter'i de devre dışı bıraktım. E-posta adresim iki adım doğrulama var gene şifremi de değiştirdim. Ama Instagram ve Twitter son etkinliklerde benim telefonumdan başka bir şey göstermiyor. Normalde başarısız girişimlerde saçma sapan ülkeler IP adresleri yazar 3-4 saattir hesaplarımı düzeltiriyorum. Vallahi 3 gün önce crack oyun indirdim zaten açılmadı. PC sapıttı, sildim. Virüs taradım düzeldi. Epostalarımı patlattılar demek ki, ama iki doğrulama var onay gelmeden giremezler hayret ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı