"Heur malware.gen" Virüsü

Uzgunum okulda odevler bir de Vatan'dan alamadik, yogundu bu hafta. Hemen cevap veremedim. HD Tune raporlar.

20171012_205311-1548x2064.jpg

20171012_205323-1548x2064.jpg

Memtest:

20171012_233315-1548x2064.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsi geçen zararlı virüs değildir.
Adı üzerinde malware :D
Çaresi.
Details - Spybot Anti-malware and Antivirus
UYGULANACAKLAR:
  • Programı indirip kurunuz.
  • Uygun bir antivirüs programı ile kullanılmalıdır. Bir PC'de birçok antivirüs kurulu ise sistemi baştan formatlayınız.
  • Mutlaka güncelleyiniz. Güncelleme sorunları olursa sistemi baştan kurmalısınız.
  • Güncelleme başarılı ise sistemi tarayınız.
  • Tarama sonunda görülen zararlıları FIX ediniz.
  • Sistem bağışıklamasını yapınız. Böylece internet tabanlı casus yazılımların önüne önceden geçmiş olursunuz.
  • Program ücretsiz olup, istenirse bağış yapılarak (DONATE) daha aktif kullanılabilir.
  • Önerim spybot-sd yazılımı olsa da başka seçenekler araştırılabilir.

Sistem tarama raporu 1i yapamıyorum indirmiyor. Ağ hatası var diyor. Bende sistem taraması 2yi indirdi yaptım ama 1i indirmiyor ağ hatası oluyor diyo bende link bozuktur diye resimi sitesinden indirmeye çalıştım yine ag hatasi verdi. Bende bı telefon ve tablette iniyomu diye baktım onlarda indirmedi. indirmeyi beklemeye alıyor. Ondan sonra hücresel veriyi açtım öyle indirdi. Wifi ağına bağlanmis hiçbir arac sistem tarama 1 indirmiyor. Başka ağda Ayni araçlar indiriyor. İnternetdede sorun yok . Diğer herşeyi indiriyor. Sanki biri benim agımda kullandığım yaptigim herşeyi görüyor ve engelliyo. Böyle bişey olabilir mi? Hiçbir şekilde ben wifi agımda sistem taraması 1i indiremiyorum. Ama başka ağda indirebiliyorum . Format attıktan sonra tekrardan ağdan bu şekilde virus bulaşmış olabilir mi?

Tek virüsu Avast bulmustu. Artık oda hiç inmiyor. Yani bilgisayarında yada ağda bişey var .akillaniyo sanki

Modeme reset düğmesinden iğne ile sokup 15 sn bekleyin. Işıklar söndü ise bırakıp modem web panelinden hızlı kurulum ile abonelik numara ve şifreni girip internetin gelmesini bekleyin. Wifi ile giriyorsanız wifi şifresini de belirlersiniz.
Diğer yapabildiğin rapor sonucunu yine paylaşmamışsın.

BIOS'un güncel değil gözüküyor, anakartın B150M PRO-VDH ise güncelle;
http://download.msi.com/bos_exe/mb/7982v3F.zip

Denetim masasından bunları kaldır:
AVG
AVG Internet Security
Bitdefender Agent
FMW 1
Kaspersky Secure Connection
OneDrive

DDU rehberindeki anlatımı uygulayıp alttaki sürücüyü yükleyin:
https://us.download.nvidia.com/Windows/387.92/387.92-desktop-win10-64bit-international-rs3-whql.exe

Ağ bağdaştırıcı ayarlarını otomatik şekilde bırakın. DNS de dahil.

Bu klasör içlerini silin:
C:\Users\esat_\AppData\Local\Temp
C:\Windows\Temp

En sonunda bunu uygulayın:
http://files.avast.com/iavs9x/avastclear.exe
Avast Program Kaldırma Aracı | Avast Kaldırma İşlemleri İçin aswClear'ı İndir

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı