HEUR:Trojan.Multi.Powecod.b nasıl kaldırılır?

KritaTC

Centipat
Daha fazla  
Bugün Discord'da arkadaşlarımdan birisi garip bir link attı indirdim içinde "method.txt.Ink" adında bir dosya vardı dosyayı RAR'dan çıkardım ve Kaspersky ile taradım ardından bilgisayar 15 saniye kadar dondu ve geri geldi Kaspersky onu sildi ve bilgisayarı yeniden başlattım. Bilgisayar yeniden açılınca bir anda 5-6 tane CMD aniden açılıp kapandı ve (sanırım Chrome) startup klasörüne bir dosya geldi. Ardından bilgisayarıma tam tarama yaptırdım ve bir sonuç çıkmadı. Aradan biraz vakit geçti oyunlarda kasmalar yaşamaya başladım ne yapacağımı bilmiyorum.

Kaspersky Plus kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen arkadaşınızın hesabı çalındı ve size öyle bir şey atıldı. Dosyaya tıkladınız mı?
Dosyayı indirdim klasöre çıkarttım uzantıyı görünce sadece kaspersky ile tarattım. Sonra virüsü algıladı kaldırmaya çalıştı. Yeniden başlatınca 5-6 tane cmd açılıp kapandı.

Norton vs ile de tarama yapar mısın?

Malwarebytes ile tarama yaptım ve bir şey çıkmadı

Son düzenleme:
VT raporundaki bir ZGRAT adında bir RAT zararlısı. Eğer açmadan tarama yaptıysanız ve Kaspersky aktif kullanıcısı iseniz sorun yaşamazsınız.
Bilgisayarın donması vb. zararlı temizliği sonrası normaldir ek taramalar arkaplanda gerçeleştir bitene kadar bu devam eder sonrasında normal şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Vt raporundaki bir zgrat adında bir RAT zararlısı. Eğer açmadan tarama yaptıysanız ve Kaspersky aktif kullanıcısı iseniz sorun yaşamazsınız.
Bilgisayarın donması vb. zararlı temizliği sonrası normaldir ek taramalar arka planda gerçeleştir bitene kadar bu devam eder sonrasında normal şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Dosyayı indirdim bir klaösrün içine ayıkladım ve uzantıyı gördüm sonra Kaspersky'ye tarattırdım ve virüsü buldu. Aktif Kaspersky kullanıcısıyım.

VT raporundaki bir ZGRAT adında bir RAT zararlısı. Eğer açmadan tarama yaptıysanız ve Kaspersky aktif kullanıcısı iseniz sorun yaşamazsınız.
Bilgisayarın donması vb. zararlı temizliği sonrası normaldir ek taramalar arkaplanda gerçeleştir bitene kadar bu devam eder sonrasında normal şekilde kullanmaya devam edersiniz.
Kaspersky Plus internet güvenliğim için yeterlimidir yoksa KIS indirmemi mi önerirsiniz

Son düzenleme:

Geri
Yukarı