Hewlett Packard 945GCT-HM için ekran kartı tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir arkadaşımız o işlemciyle HD 6770 kullanıyordu. Pek fazla darboğaz yapacağını kesinlikle düşünmüyorum. PSU'nu da değiştirmen gerekir.

Bir arkadaşımız o işlemciyle HD 6770 kullanıyordu. Pek fazla darboğaz yapacağını kesinlikle düşünmüyorum. PSU'nu da değiştirmen gerekir.

hmm bunu duymak guzel oldu :) hangi kart için psu yu degistirmem gerek? 5670 için mi 6770 için mi?

- - - Güncellendi - - -

Verdiğiniz bağlantıda ben herhangi bir performans testi göremedim. HWCompare zaten performans testleri vermeyen sadece kartların bazı özelliklerini karşılaştıran vasat bir site.

5670 ile 6570, aşağı yukarı aynı performansa sahip:

VGA a meno di 100 euro: Sapphire Radeon HD 6570 e 6670 - Far Cry 2 • Dinox PC

peki sizin tercihiniz ne olurdu? ekran kartını vatandan almayı dusunuyorum. 6570 129 lira , 5670 141 lira.

ayrıca bir sorum olacak. bir forumda gormustum. alıntı yapıyorum:

Bilindiği gibi ekran kartları Giriş , Orta ve Üst Seviye olarak 3 sınıfa ayrılırlar. Oyunlar için Orta ve Üst Seviye tercih edilir. Peki biz ekran kartlarının giriş veyahut üst seviye olduğunu nasıl anlarız? diye sorarsanız sizi buradan alalım;

En üst seviye ekran kartları 9 , en alt seviye ekran kartları 0 rakamı ile belirlenir. Bu durumda ekran kartı modelinin -buraya dikkat- soldan 2. rakamı göze alınır.

yani 6570 5/10 almıs 5670 6/10 almıs oluyor ??

O mantık her zaman işlemez. Nesile de bakman gerekir. Örneğin 8800 GT ile 7870 eşit değildir ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı