Heyecan duyamamak

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
Eskiden küçük şeylerden mutlu olan bir insan iken, örneğin annemden aldığım fazladan harçlık gibi ya da okulu ekip internet kafede zaman geçirmek gibi. Fakat yıllar geçtikçe ve üniversite bittikten sonra hayatım çok fazla monotonlaştı.
Eskiden heyecan duyduğum şeyler artık sıradanlaştı benim için. Heyecan duyduğum çoğu şeye daha kolay sahip olur hale geldim. Okul yıllarını özleyen pek çok insan vardır sanırım. Ya da ergenlik, gençlik yıllarını. İş hayatına girince ve sorumluluklar arttıkça heyecanımı kaybeden ve daha az mutlu olan bir adam haline geldim. Bu konuda düşünceleriniz nedir? Siz bu durumları yaşadınız mı?

Son düzenleme:
Bu artık yeni hayal ve ya yeni hedefleriniz olmamasından kaynaklanıyor olabilir.
Çünkü hayalleri ve hedefleri olan insan hedefine yaklaştıkça mutlu olur.

Eskiden küçük şeylerden mutlu olan bir insan iken, örneğin annemden aldığım fazladan harçlık gibi ya da okulu ekip internet kafede zaman geçirmek gibi. Fakat yıllar geçtikçe ve üniversite bittikten sonra hayatım çok fazla monotonlaştı.
Eskiden heyecan duyduğum şeyler artık sıradanlaştı benim için. Heyecan duyduğum çoğu şeye daha kolay sahip olur hale geldim. Okul yıllarını özleyen pek çok insan vardır sanırım. Ya da ergenlik, gençlik yıllarını. İş hayatına girince ve sorumluluklar arttıkça heyecanımı kaybeden ve daha az mutlu olan bir adam haline geldim. Bu konuda düşünceleriniz nedir? Siz bu durumları yaşadınız mı?
Hocam hayatın kendisi bu kadar değişken iken bir şeylerin değişmesi çok da şaşırtıcı olmasa gerek, hiç bir zaman hayatı monoton geçiremezsiniz, bu imkansızdır çünkü iki günümüz bile birbirini tutmuyorken yaptıklarımız, yaşadıklarımız ve günde aklımızdan geçen binlerce düşünceler sizce aynı sıkıcılığı verir mi? Hayatta her şeyin olma olasılığı var, şaşırtıcı olanları da var elbet ama bu sıkıcılığa sebebiyet vermez, veremez de zaten. Bir insan hayatını boşa geçirmeyi isterse zaten o zaman baştan kabullenmiş olur ama hala bir şeyler yapabilirim diyorsa, ki her insanın içinde vardır bu duygu haliyle, hayatını renklendirir elbet. Bugün olmasa yarın veya ne zaman uygun bir zaman ise..

Hocam insan sorumluluk, yük altına girince zombiden farksız oluyor.

Geri
Yukarı