HG253S ve Airties RT-205 Modem için Mesh Ayarı

DrKatil

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Elimde Huawei Hg253s ve Airties rt-205 modemleri var. Ben bunlar arasında kablosuz bağlantı kurmak istiyorum. Ne yaptıysam bir türlü olmadı.
Huawei modemi merkez olarak kullanmak istiyorum bu modemde mesh'i etkinleştirip airtes modemine bağlandım. Sonra airties modemden dhcp'yi kapadım. İki modemin şifreleme türünü wep yaptım ve şifrelerini aynı yaptım. Bunları yaptıktan sonra huawei'nin kablosuz özelliği kapandı. Airties'e kablosuz bir şekilde bağlandım. Arayüze girmek istediğimde airties'in login sayfası açıldı. Kullanıcı adını ve şifreyi girdikten sonra huawei'nin arayüzüne yönlendirip tekrar airties'in login ekranı açıldı. Kısacası hiç bir şekilde kablosuz olarak airties'in arayüzüne giremedim. Bu arada DHCP'yi kapattığım için galiba otomatik ip atamadı el ile tanımlama yaptım. Daha sonra DHCP'yi açıp denedim yine olmadı.

Bu iki modemi birleştirebilen var mı ? Yakın bir zamanda ASUS DSL-AC68U modemini alıcam. Bu modemi ana modem yapıp diğerlerini buna bağlamayı düşünüyorum. Sorun çıkar mı bağlarken.

Konuyu yanlış yere mi açtım acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet göz attım bu rehbere. Dchp'yi kapatıp ipsini bile değiştirdim yine olmadı. Acaba airties modemden huawei yi ye bağlantı kuramıyor muyuz ?

Kablo ile bağlayınca sorunsuz bir şekilde Çalışıyor. Yazılım güncellemesi Yaptım yine olmadı modemin arayüzünde diğer modeme bağlandığını görüyorum ama İnternet'e giremiyorum

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı