HG255S yerine yeni bir router

xstrayder123

Kilopat
Daha fazla  
RT-AX55 routeri HG255S yerine almayı düşünüyorum. 735TL şu an Vatan'da. Çok uygun. Sizce değer mi? HG255S'i çıkarıp yerine kullanabilecek miyim? Fiber ID - şifremi aldım. Salona 3 duvar ve 1 uzun koridor var. Koridorun dibinde modem. Neyse, HG255S yerine bu çok fark yaratır mı? Bir de şu sorum: Bizde ev telefonu var. Phone1'e giriyor(ev telefonu salonda duruyor). Onun için giriş yok RT-AX55'de mesela. Bu bir sıkıntı mı interneti kullanmak için? Ben telefonu takmazsam interneti normal şekilde kullanabilecek miyim? (35Mbps limitsiz fiber Superonline, evin içine kadar ont modem+HG255S) yoksa o Phone1 telefon kablosu takılması mı gerekir? Phone1 telefon kablosunu takmadan RT-AX55'i aldım kullanıyorum desem sıkıntısız kullanır mıyım? Sadece ev telefonunu mu kullanamam? Eğer öyleyse sorun yok zaten ev telefonu yılda 2-3 kere çalıyor. :)
Kurulumu zor mudur? Mac klonlama vs. diyen var. PPPoE gibi bir şeyler diyen var. Lütfen detayıyla yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa Vatan'dan alınan bir ürün iade edilemiyor malum. Dımdızlak kalmak istemem ortada. %100 yeni routeri kullanabilecek miyim?(HG255S'i kenara atıp kullanmak / HG255S'in arkasına takıp kullanmak?) Değecek mi buna?

1608475540423.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Mac klonlama gibi işlemlere ihtiyacınız yok. ID ve şifre giriyorsunuz internet geliyor. Telefon olmadan interneti kullanabilirsiniz. HG255S Wi-Fi kapsama alanı iyi ancak kopma sorunları var bu kadar pahalı bir ürün almak yerine ucuz bir router alabilirsiniz HG255S altına takıp Wi-Fi onunla kullanırsınız.

Mac klonlama gibi işlemlere ihtiyacınız yok. ID ve şifre giriyorsunuz internet geliyor. Telefon olmadan interneti kullanabilirsiniz. HG255S Wi-Fi kapsama alanı iyi ancak kopma sorunları var bu kadar pahalı bir ürün almak yerine ucuz bir router alabilirsiniz HG255S altına takıp Wi-Fi onunla kullanırsınız.
Çok teşekkürler cevabınız için. Önerileriniz ne olur? Huawei'nin yeni çıkmışı var. TP-Link, Keenetic öneriliyor okuduklarıma göre sağda solda.
Yani değmez diyorsunuz. Ama taksam Hg255s yerine direk kullanabilirim internet id-şifre girdikten sonra dediğinizi gibi?
Oturma odasında Hg255s duruyor. Salona bir koyabileceğim, wifi alanını genişletecek, salon balkonunda da çekebilecek bir ürün önerir misiniz? Bir de ben bunu tam nasıl bağlarım HG255S'e? Uzun bi kablo çekmem gerekir mi oturma odasından salona yaklaşık 10metre diyelim.

Çok teşekkürler cevabınız için. Önerileriniz ne olur? Huawei'nin yeni çıkmışı var. TP-Link, keenetic öneriliyor okuduklarıma göre sağda solda.
Yani değmez diyorsunuz. Ama taksam HG255S yerine direk kullanabilirim internet ID-şifre girdikten sonra dediğinizi gibi?
Oturma odasında HG255S duruyor. Salona bir koyabileceğim, Wi-Fi alanını genişletecek, salon balkonunda da çekebilecek bir ürün önerir misiniz? Bir de ben bunu tam nasıl bağlarım HG255S'e? Uzun bir kablo çekmem gerekir mi oturma odasından salona yaklaşık 10metre diyelim.
Kablo çekmeniz en mantıklısı olur.
Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Router kullanıyorum. Önerebilirim.

Tam olarak nasıl bir kablo? Ne tür bir bağlantı yapmam gerekiyor? WAN mı bağlayacağım? Ethernet kablosu mu bağlayacağım? WAN zaten 1 tane, o da HG255S'te. Nasıl yapacağız öyleyse?

HG255S lan portundan Ethernet kablosu ile bu cihaza bağlıyorsunuz.
Ek olarak bu cihazın WAN desteğide mevcut ileride HG255S kaldırmak isterseniz kullanabilirsiniz.

HG255S lan portundan Ethernet kablosu ile bu cihaza bağlıyorsunuz.
Ek olarak bu cihazın WAN desteğide mevcut ileride HG255S kaldırmak isterseniz kullanabilirsiniz.
Hmm teşekkürler. Demin başka bir yerden bilgi aldım. Türkcell yeni modem üretmiş ONT içine gömülüymüş. hg8245x6. Bunu değişim istesem iyi olur mu elimdeki durumdan? Wifi açısından falan? 802.11ax destekliymiş wifi 6 ymış bu yenisi.

Geri
Yukarı