HG658C V2 2.4 GHz bağlantıda hız yükseltilir mi?

Selam. TurkNet 100 Mbps internet paketini kullanıyorum. Altyapım 85 Mbps destekliyor, kablolu bağlantıda herhangi bir sorun yaşamıyorum lakin kablosuz bağlantıda yaklaşık 40 Mbps civarında alıyorum. İlk olarak 2.4 GHz bağlantıda maksimum bu kadar alabileceğimi düşünmüştüm ama 2.4 GHz bandında 600 Mbps'e kadar hız alınabildiğini öğrendim. Modemim HG658C V2'dir. Yapabileceğim herhangi bir ayar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. TurkNet 100 Mbps internet paketini kullanıyorum. Altyapım 85 Mbps destekliyor, kablolu bağlantıda herhangi bir sorun yaşamıyorum lakin kablosuz bağlantıda yaklaşık 40 Mbps civarında alıyorum. İlk olarak 2.4 GHz bağlantıda maksimum bu kadar alabileceğimi düşünmüştüm ama 2.4 GHz bandında 600 Mbps'e kadar hız alınabildiğini öğrendim. Modemim HG658C v2'dir. Yapabileceğim herhangi bir ayar var mıdır?

5GHz deneyin hocam modemden açılıyor diye biliyorum. Tabii modem destekliyorsa.

Kanal ayarlarını değiştirerek deneyebilirsin.

En iyi kanalı bulduktan sonra kanal aralığını 40 MHz yaparsan biraz artacaktır. Ben aynı modem ile beraber Router kullanıyorum 5 GHz için ancak Router'ın 2.4 kanalı ile beraber yine 75 Mbps bandına yükseldiğimi söyleyebilirim.

Kanal ayarlarını değiştirerek deneyebilirsin.

En iyi kanalı bulduktan sonra kanal aralığını 40 MHz yaparsan biraz artacaktır. Ben aynı modem ile beraber Router kullanıyorum 5 GHz için ancak Router'ın 2.4 kanalı ile beraber yine 75 Mbps bandına yükseldiğimi söyleyebilirim.
Wifi analyzer uygulaması ile boştaki kanalları kontrol edip yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı