HGS kartı nasıl ve nereden temin edilebilir?

odunq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Sorum başlıktaki gibi. Kart tipi HGS'yi nasıl ve nereden temin edebilirim? Yakın zamanda alanınız oldu mu? Adı var ama kendini hiçbir şekilde bulamıyorum. İnternet üzerinden getirtme vs. gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Merhaba.
Sorum başlıktaki gibi. Kart tipi HGS'yi nasıl ve nereden temin edebilirim? Yakın zamanda alanınız oldu mu? Adı var ama kendini hiçbir şekilde bulamıyorum. İnternet üzerinden getirtme vs. gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

Ben geçen ay Akbank ile çıkardım ücretsiz. Hatta 250 lira chip para verdi yükleme yapınca.

Ben geçen ay Akbank ile çıkardım ücretsiz. Hatta 250 lira chip para verdi yükleme yapınca.

PTT şubesinden almıştım ben. Otoban geçişi için soruyorsunuz değil mi?

Çoğu banka uygulamasından alabiliyorsunuz veya en yakın PTT şubesinden alabilirsin.

Özellikle PTT HGS kart tipi arıyorum. Sebebi de her araba değiştirdiğinde iptal edip yerine yeni almak yerine kart tipi olan HGS kullanınca önceki araçtan düşüp yeni araca eklenebiliyor. Etiket olduğu zaman araç gitti etiket gitti. İkinci kez kullanma şansı yok.

O yüzden yakın zamanda alan oldu mu diye merak ettim. Onca şube dolaştım hiçbiri kart vermiyor hep etiket.

Birçok PTT şubesinde HGS işlemi bile yapılamıyor o da ayrı bir mevzu zaten.

Özellikle PTT HGS kart tipi arıyorum. Sebebi de her araba değiştirdiğinde iptal edip yerine yeni almak yerine kart tipi olan HGS kullanınca önceki araçtan düşüp yeni araca eklenebiliyor. Etiket olduğu zaman araç gitti etiket gitti. İkinci kez kullanma şansı yok.

O yüzden yakın zamanda alan oldu mu diye merak ettim. Onca şube dolaştım hiçbiri kart vermiyor hep etiket.

Birçok PTT şubesinde HGS işlemi bile yapılamıyor o da ayrı bir mevzu zaten.
Merkez şubelerinden alabilirsin. Mahalle şubelerinde sticker olanı bulunuyor genelde. Ya da hiç uğraşma devlet bankası olan bir bankanın uygulamasından kart olarak sipariş et.

Ben yanlış yönlendirdim galiba, bana da etiket verdiler ve bilgilere arabanın bilgilerini de eklediler. Yani başka araçta olmaz bence de.
İşin aslı şu bir PTT şube görevlisiyle biraz muhabbetim vardı etiketin de iptal edilip başka bir araç için tanımlanabileceğini ama karayollarından bunu yapmamaları gerektiğini söylemişti. Şu anda etiket ne kadar bilmiyorum ama 50TL-100TL neyse her araç için gerekli olduğu her seferde tek kullanımlık olarak aldırmak: güzel gelir kapısı.

İşin aslı şu bir PTT şube görevlisiyle biraz muhabbetim vardı etiketin de iptal edilip başka bir araç için tanımlanabileceğini ama karayollarından bunu yapmamaları gerektiğini söylemişti. Şu anda etiket ne kadar bilmiyorum ama 50TL-100TL neyse her araç için gerekli olduğu her seferde tek kullanımlık olarak aldırmak: Güzel gelir kapısı.

Çok da gerekli değil aslında HGS etiketin olmasa bile rahatça gişeleri kullanabiliyorsun. Plakaya düşüyor 15 gün içinde ödüyorsun internetten.

Yeni konular

Geri
Yukarı