HI-LEVEL HLV-T708 Tablet açılmıyor, güç tuşuna basıldığında logo gelip gidiyor

Enes Kazdal

Kilopat
Daha fazla  
Elimde HI-LEVEL HLV-T708 tablet var. Bu tableti Spacedesk kullanarak bilgisayara bağlayıp 2. ekran olarak kullanmak istedim. Ancak tablet uzun zamandır kullanılmıyordu ve açmaya çalıştığımda önce ekran geliyor sonra kapanıyordu, bir süre sonra hiç açılmamaya başladı. Şarja takmama rağmen değişen bir sonuç olmadı. Tabletin içini açmaya karar verdim. Şarj aletinin bozuk olabileceğinden şüphelendim, ya da şarj soketi bozuk olabilirdi. Tabletin içini açtım ve bataryasını çıkardım. Voltaj ölçümü yaptığımda çok düşük olduğunu gördüm ve bataryayı dışarıdan şarj ettim. Bataryayı geri taktım. Tableti açmaya çalıştığımda açılmadı. Güç tuşuna basılı tuttuğum sürece açılış devam ediyor ancak bıraktığım an kapanıyordu, Basılı tutmaya devam ettiğimde ise Android logosuna kadar devam ediyor ve sonrasında tekrar kapanıyordu. Birkaç gün sonra tableti bilgisayara USB yoluyla bağladım ve güç tuşuna bastım. Güç tuşuna bastığımda bilgisayar bir cihazın bağlandığını işaret eden bildirim sesini veriyordu. Ancak tablet logosu çok kısa bir anlığına gelip gidiyor ve güç tuşuna basmaya devam ettiğim sürece bunu belli aralıklarla tekrarlıyor. Güç tuşuna basmayı bıraktığımda bilgisayardan aygıt bağlantı sonlanması bildirim sesi geliyor ve tablet ekranına bir daha bir şey gelmiyor. Aynı şekilde tableti tek başına açmaya çalıştığımda da güç tuşuna basılı tuttuğum müddetçe tablet logosu ekrana bir anlığına gelip gidiyor ve bunu belli aralıklarla tekrarlıyor. Sorunun ne olabileceğine dair bir fikrim kalmadı, devre üzerinde gözle fark edebileceğim bir problem de göremiyorum. Herhangi bir şekilde ses tuşlarını kullanarak boot menüye ulaşmaya çalıştığımda da farklı bir şey olmuyor. Ne yapabilirim?

ezgif-7-fc17440f46c9.gif

Düzenleme: Tableti az önce çalıştırmayı başardım. Anakartın + ve - uçlarına 5v adaptör bağladım. Tablet açıldı. Anlaşılan sorun bataryadan kaynaklıymış. Konu kapanabilir. Şu an batarya olmadan sorunsuz çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı