Hi-Level SSD Yazma Hızı Düştü

abraham42

Centipat
Merhaba ben yaklaşık 1 ay önce bu SSD'yi aldım. İlk aldığımda, değerler 1600-1200'dü. Bugün tekrar test yaptım. İlk yaptığımda test aynı sonuçları verdi, fakat ikinci testte yazma hızı aniden 200'e düştü. Kullandığım program CrystalDiskMark.

Samsung'un Samsung Magician programında yazma okuma değerleri normal gözüküyor, fakat HDTune SD SSD gibi programlarda aynı şekilde yazma hızının 200 MB/sn olarak gösteriyor.

Sistemim Asus FXGE GTX 1050Ti i5-8300H 16 GB RAM.

Hi-Level pek önerilen bir marka değil zaten başka bir program ile tekrar deneyin eğer yine aynı çıkarsa SSD'nin problemi vardır.

SSD'nin tam modelini belirtmenizde fayda var. Sıcaklık artsa da böyle bir şeyin olmaması gerekir normal şartlarda. Firmware güncellemesi yaptınız mı? Pek önerilmeyen bir marka almışsınız, markanın problemi olabilir.
Samsung 970 Evo kullanıyorum 81 derece sıcaklıkta bile aynı performansı sergiliyor.

SSD'nin tam modelini belirtmenizde fayda var. Sıcaklık artsa da böyle bir şeyin olmaması gerekir normal şartlarda. Firmware güncellemesi yaptınız mı? Pek önerilmeyen bir marka almışsınız, markanın problemi olabilir.
Samsung 970 Evo kullanıyorum 81 derece sıcaklıkta bile aynı performansı sergiliyor.
Hocam 81 derece çok yüksek, fırında mı kullanıyorsunuz bilgisayarı?

HLV-M2PCIeSSD2280/256G

Modeli bu olması lazım.Sıcaklıklar 30 civarında.Bugün test yapmıştım.Yaptığım ilk testte normal değerlerindeydi ama şuan yazma hızında ciddi bir düşüş oldu.

Hocam 81 derece çok yüksek, fırında mı kullanıyorsunuz bilgisayarı?
Dizüstü. Sürekli 81'de kullanmıyorum zaten. Boşta 45-55, yükte 55-65 arası oluyor genelde. Samsung sitesinde maksimum 72 derece yazıyordu. Test/tarama/yükleme gibi bir şey sırasında 81 dereceye çıktığını fark ettim. O zaman dikkat etmeye başladım.

Bu arada bu düşüş aniden oldu.Programda ilk testi yaptım.Daha sonra emin olmak için 2.testi yaptığımda düştü.Diğer as ssd ve hdd tune programlarında da aynı sonucu verdi fakat samsung magician programında 1600-1200 okuma yazma değerleri aldım.Acaba bilgisayarımda bir bug mı oluştu bu programlarla ilgili?
Başka bir programda da bu değerleri alıyorum iyice kafam karıştı as ssd hdd tune crystal disk mark gibi programlarda yazma hızı 200'lerde ama samsung ve atto da normal değerlerinde.
Yardım edebilecek birisi yok mu?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı