Çözüldü Hi-Level USB bellek çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yazılımcı0

Decapat
Hi-Level USB belleği bilgisayara taktığım zaman bilgisayar görüyor, aygıt yöneticisinde görünüyor ve USB belleğin ışığı yanıyor fakat USB belleği açmaya çalıştığımda "disk yerleştirin" hatası çıkıyor ve disk yönetiminde "medya yok" yazıyor. Bilgisayarım Windows 8.1 64 Bit. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• Aygıt Yöneticisi.jpg
    Aygıt Yöneticisi.jpg
    3,1 KB · Görüntüleme: 333
  • Disk Yönetimi.jpg
    Disk Yönetimi.jpg
    3,8 KB · Görüntüleme: 280
  • USB Bellek.jpg
    USB Bellek.jpg
    1,9 KB · Görüntüleme: 290
Çözüm
Her şeyi denedim ama tek bir çözümü var sanırım bunun o da şu:
1- ChipGenius v4.21.0701 (2021-07-01) by hit00 bu linkten programın en güncel versiyonunu indirin.
2-Exe. çalıştırın karşınıza usb bellek bilgileri çıkacak.
3-Önemli olan kısım ''CONTROLLER PART NUMBER :FC1179'' şeklinde yazan kısım benim usb bellek kodum ''fc1179'' olarak geçiyordu sizin ki ne ise ona göre arama yapmanız lazım.
4-Bu kodu öğrendikten sonra ''[USBDev.ru] bu sitenin arama kısmına fristchip.....(kodunuzu nokta yerine yazacaksınız) ve arama tuşuna basacaksınız en üstte yazdığınız versiyonu bulmuş olmanız gerekiyor.
5-Yine en güncel sürümü indirip exe. dosyasını yönetici olarak açıyorsunuz usb bellek karşınıza çıkıyor.
6-Start diyip beklemeniz gerek işlem uzun sürüyor benimki yaklaşık 2 saat sürdü.
7-İşlem bittiğinde usb bellek fat32 formatında olacak büyük ihtimalle, siz artık istediğiniz gibi biçimlendirip kullanabilirsiniz.

Karışık gelen anlaşılmayan bir yer olursa sorabilirsiniz.
1- ChipGenius v4.21.0701 (2021-07-01) by hit00 bu linkten programın en güncel versiyonunu indirin.
2-exe. Çalıştırın karşınıza USB bellek bilgileri çıkacak.
3-önemli olan kısım "Controller part number: FC1179" şeklinde yazan kısım benim USB bellek kodum "FC1179" olarak geçiyordu sizin ki ne ise ona göre arama yapmanız lazım.
4-bu kodu öğrendikten sonra "[USBDev.ru] bu sitenin arama kısmına fristchip...(kodunuzu nokta yerine yazacaksınız) ve arama tuşuna basacaksınız en üstte yazdığınız versiyonu bulmuş olmanız gerekiyor.
5-yine en güncel sürümü indirip exe. Dosyasını yönetici olarak açıyorsunuz USB bellek karşınıza çıkıyor.
6-start deyip beklemeniz gerek işlem uzun sürüyor benimki yaklaşık 2 saat sürdü.
7-işlem bittiğinde USB bellek FAT32 formatında olacak büyük ihtimalle, siz artık istediğiniz gibi biçimlendirip kullanabilirsiniz.

Ben de starta basıyorum bir şey olmuyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    35,6 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
3-önemli olan kısım "Controller part number: FC1179" şeklinde yazan kısım benim USB bellek kodum "FC1179" olarak geçiyordu sizin ki ne ise ona göre arama yapmanız lazım.
4-bu kodu öğrendikten sonra "[USBDev.ru] bu sitenin arama kısmına fristchip...(kodunuzu nokta yerine yazacaksınız) ve arama tuşuna basacaksınız en üstte yazdığınız versiyonu bulmuş olmanız gerekiyor.
5-yine en güncel sürümü indirip exe. Dosyasını yönetici olarak açıyorsunuz USB bellek karşınıza çıkıyor.
6-start deyip beklemeniz gerek işlem uzun sürüyor benimki yaklaşık 2 saat sürdü.
7-işlem bittiğinde USB bellek FAT32 formatında olacak büyük ihtimalle, siz artık istediğiniz gibi biçimlendirip kullanabilirsiniz.

Controller part number bulanamıyor diyor uygulama yardımcı olur musunuz lütfen flash bana ait değildi. Rufus'la Windows 7 kurdum sonra biçimlendirdim sorun yaşadım cmdeden sıfırladım olmadı Aygıt Yöneticisi'nden kaldırıp taktığımda gözüküyor ancak dosya atarken bir anda gidiyor ne yapmalıyım.

Controller part number bulanamıyor diyor uygulama yardımcı olur musunuz lütfen flash bana ait değildi. Rufus'la Windows 7 kurdum sonra biçimlendirdim sorun yaşadım cmdeden sıfırladım olmadı Aygıt Yöneticisi'nden kaldırıp taktığımda gözüküyor ancak dosya atarken bir anda gidiyor ne yapmalıyım.

SanDisk Cruzer Cruzer Edge diye bir USB bellek.

Hocam bende 3 saat 40 dakikadır hala aynı, düzelir mi yoksa yeniden başlatayım mı?

1691525944210.png

Yeni konular

Geri
Yukarı