Hi2Games dolandırıcılığı (iade edildi)

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
6 gün önce Six Siege Year 5 Pass aldım bu site üzerinden. Steam gift olarak geldi ve etkinleştirdim fakat bugün az önce bir uyarıyla karşılaştım. Bu millet açlıktan ne yapacağını şaşırmış artık her gün yeni yöntem keşfediliyor sanırım. Site üzerinden yazdım elemanlara. Yarına kalabilir düzelmesi diye beni geçiştirdiler. Bu arada Steam'de de etiket açtım bu olay hakkında.

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı2.PNG

Benim kendilerinden alışverişim oldu. Sorun yaşamadım, ancak bunu yapmaları hoş bir şey değil. Bilgilendirme için teşekkürler. Acaba bunlar Plati.ru gibi yerlerden Steam key alıp öyle mi gönderiyor? Böyle bir şey yapılabilir mi? Eğer öyleyse alışveriş yapmayabilirim.

Bu oyun kodlarını bu kadar ucuza "hediye" edebilmelerinin en mantıklı açıklaması çalıntı kredi kartlarından alınan Steam bakiyeleri olarak görünüyor.
Yasal olsa bile Steam kurallarına göre böyle bir satışa izin verildiğini sanmıyorum. Hediye özelliği hediye etmek için, satış için değil.
Yine de umarım sorunun çözülür, sonuçta para vermişsin.

Bu forumdan bir arkadaş da ürün anahtarı satan bir siteden ETS 2 almıştı. Bir süre sonra sana olduğu gibi ürünün hesabından kaldırıldığı bilgisi verildi, siteyle konuştuğunda özür dileyip yeni kod verdiler. Özür hediyesi de vermiş olabilirler, orasını tam hatırlamıyorum.

Biraz iyimser ol, yarın hallederiz dediklerine göre yarın tekrar dene. Yine olmazsa ortada vardır birşey.

Daha önce bir arkadaşıma buradan oyun almıştım. Aynı şekilde oldu, bunu desteğe bildirdiğimde 5 dakika içerisinde oyun tekrar kaldırılan hesaba hediye edildi. Yani arada oluyormuş böyle. Bana kalırsa 10 ₺ fazla verin Steam'den alın.

Banka yolu ile ödeme itirazı isteyebilirsin elinde tüm kanıtlar bulunuyor, site üzerinden satın aldığın bir ürün onlar tarafından geri iade alınmış.
Bekliyorum ne olacak diye şu an. Cumhuriyet başsavcısının yakınına kazık attılarsa kendilerinin bileceği iş. Gerçi 3-5 kuruşun peşine koşan birisi değilim. Herkes bilgilensin bakın böyle bir durum var diye belirteyim dedim. Bunu hava olsun diye değil durumun trajikomikliği yüzünden belirtiyorum. Adamlar yardım chatini suratıma kapattı resmen. Ben dedim paramı aldınız bu ne ayak diye? En kısa sürede mağduriyetiniz giderilecek diyor. Dedim şimdi düzeltin. Diyor ki şu an değil yarına kalabilir dedi. Sonra bir baktım chat gitmiş. DH'de görüp öyle alışveriş yapmıştım bu adamlarla. Bakalım artık :)
Steam destekten yanıt geldi;
Ekran Alıntısı3.PNG

Param 6 gün sonra iade edildi çok şükür.
Screenshot_20200316-174839_Enpara.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı