Hiç Arkadaşım Yok!

Telefonun falan varsa aç tenefüste takıl. Yalnız kaptırmamaya dikkat et. Bende o tür durumlar yaşamıştım.

Sana bir sır vereyim, açık sözlü ol. Mesela sınıfındakilerle konuşurken aklındakini direkt söyle. Derste de aklına geleni rahatça sor, baş kaldır demiyorum yanlış anlama. Bu şekilde çok fazla merak uyandırırsın insanlarda. Hatta hiç arkadaşı olmayan ezik biri gibi görünürken, bir anda rahat takılan cool çocuğa dönüşebilirsin.

Bir taktik daha; kızlarla iletişim kurmaya çalış, özellikle de utangaç kızlarla, her sınıfta kesinlikle olur. Hoşlandığın bir kız olursa direkt teklif et. Gözlemlerim sonucu 9. sınıfta kızların evet deme katsayısı daha yüksek oluyor. Hem böylece kafanı dinleyebileceğin, beraber takılabileceğin bir yoldaşın da olur.

Kesin vardır bak meslek lisesine gidiyorum daha ilk haftadan defkhan dinleyen porçay izleyen otomobil bilgisi olan efendi iyi bir çocukla arkadaşlık kurdum sadece biraz insanlara şans ver.

Birisi sana lafmı attı altta kalma sende cevabını ver birisi sana vurdumu altta kalma vur canın mı yanıcak olsun yine de vur. Zihinsel şiddet sana daha çok zarar veri altta kal kal nereye kadar sana küfürde ederler döverlerde dalgada geçerler sınıfça üzerine ilerler. O yüzden birisi sana laf çaktığında sende çak. Gerekirse git döv 1-2 yumruk yiyiceksin ondan sonra zaten millet seninle arkadaş olmak istiyecek zorbaya zorbalıkla cevap bu durumdan geçtim başını kaldır ve güçlü ol yoksa ilerleyen zamanlarda daha da çok canın yanar.

İllaki bilgisayardan anlaması gerekiyorsa sınıfın sessiz çocuğu anlar ama onla takılmaz hem zor hem tehlikeli olabilir bu yüzden onunla sadece okul içinde ve sanalda arkadaşlık yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onlar artık seni sessiz bellemiş. Mümkünse okulunu değiştir ve o gittiğin okulda sessiz kalmamaya çalış. Bir kere sessiz bir imaj yansıtırsan o imaj değişmiyor.

Adama gelecekten nasihat verdik resmen. Şimdiye mezun olmuştur veya okulu bırakmıştır.

Reis lise bitti mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…