Hiç Arkadaşım Yok!

Sana bir sır vereyim, açık sözlü ol. Mesela sınıfındakilerle konuşurken aklındakini direkt söyle. Derste de aklına geleni rahatça sor, baş kaldır demiyorum yanlış anlama. Bu şekilde çok fazla merak uyandırırsın insanlarda. Hatta hiç arkadaşı olmayan ezik biri gibi görünürken, bir anda rahat takılan cool çocuğa dönüşebilirsin.

Bir taktik daha; kızlarla iletişim kurmaya çalış, özellikle de utangaç kızlarla, her sınıfta kesinlikle olur. Hoşlandığın bir kız olursa direkt teklif et. Gözlemlerim sonucu 9. sınıfta kızların evet deme katsayısı daha yüksek oluyor. Hem böylece kafanı dinleyebileceğin, beraber takılabileceğin bir yoldaşın da olur.

Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler bana uygun arkadaş bu okulda yok, sınıfta kendimce takılıyorum ama gelip benimle uğraşmaları, derste bana laf sokmalar arkadan kağıt falan atmaları hiç hoşuma gitmiyor her gece ağlıyorum ben onlara bir şey yapmıyorum, onlar benimle sürekli uğraşıyorlar gece lütfen bu gece öleyim diye dua ediyorum durupdururken ağlıyorum ben ne yapacağım yardım edin buradan kurtulmam lazım.

Kesin vardır bak meslek lisesine gidiyorum daha ilk haftadan defkhan dinleyen porçay izleyen otomobil bilgisi olan efendi iyi bir çocukla arkadaşlık kurdum sadece biraz insanlara şans ver.

Birisi sana lafmı attı altta kalma sende cevabını ver birisi sana vurdumu altta kalma vur canın mı yanıcak olsun yine de vur. Zihinsel şiddet sana daha çok zarar veri altta kal kal nereye kadar sana küfürde ederler döverlerde dalgada geçerler sınıfça üzerine ilerler. O yüzden birisi sana laf çaktığında sende çak. Gerekirse git döv 1-2 yumruk yiyiceksin ondan sonra zaten millet seninle arkadaş olmak istiyecek zorbaya zorbalıkla cevap bu durumdan geçtim başını kaldır ve güçlü ol yoksa ilerleyen zamanlarda daha da çok canın yanar.

İllaki bilgisayardan anlaması gerekiyorsa sınıfın sessiz çocuğu anlar ama onla takılmaz hem zor hem tehlikeli olabilir bu yüzden onunla sadece okul içinde ve sanalda arkadaşlık yap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben yeni 9. sınıfa geçtim, düşük puanlı fakat güzel ve disiplinli bir okuldayım. Fakat sınıfımdaki öğrenciler çok çocuk, yani sürekli konuşuyorlar. Saçma sapan espriler, birbirlerine ve bana sataşmalar. Mesela bugün birisi çakmakla milleti yakmayı çalıştı, kimse şikayet de etmiyor.

Böyle saçma sapan bir ortamdayım, bilgisayarla ilgilenen anlayan yok, ben ne yapacağım? Tek başıma gezip duruyorum teneffüslerde, okula gitmek işkence gibi geliyor, bu durumdan nasıl kurtulacağım?

Reis lise bitti mi🤣

Geri
Yukarı