Hiç bilgisayar toplamamis birisi bilgisayar toplayabilir mi?

Furkanöztas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Daha önce hiç bilgisayar toplamadim ama parcalarin epsini tanirim az cok ne nereye takilir biliyorum zaten simdiye kadar bilmem kac tane video izledim sizce kendim evde parcalari ayri ayri sipariş edip PC toplayabilir miyim su sogutmali 4080 ekran kartli falan bir sistemden bahsediyoruz bu arada ayrica kurduktan sonraki ayarlar BIOS guncellemesi falan filan bunlar cokmu karisik?
İkincisi benim eski bilgisayarimda SSD vardi (Samsung 980 Pro 1TB) Windows onun icinde kuruluydu ben onu cikardim yeni toplayacagim PC'de kullanmak istiyorum yeniden Windows kurmak gerekirmi o ssd´ye

Son düzenleme:
Kanka kimse zaten anasının karnında öğrenmiyor herkez toplaya toplaya öğreniyor.
Çok uzay birşey değil anakart geliyor kasaya vidalıyon üstüne zaten parçaları takıyon sonra psu kablolarını falan bağlıyon anakarta bitiyor, parçalar geldiğinde önüne video aç izleye izleye tak işte.
Yani kablolar zaten belli sen gidipte anakart güç kablosuna usb takamazsın anlaşılsın diye üstünde yazıyor ekstra uymayan birşeyse girişleri çakışır takamazsın.

Kanka kimse zaten anasının karnında öğrenmiyor herkes toplaya toplaya öğreniyor.
Çok uzay bir şey değil anakart geliyor kasaya vidalıyon üstüne zaten parçaları takıyorsun sonra PSU kablolarını falan bağlıyon anakarta bitiyor, parçalar geldiğinde önüne video aç izleye izleye tak işte.
Yani kablolar zaten belli sen gidip de anakart güç kablosuna USB takamazsın anlaşılsın diye üstünde yazıyor ekstra uymayan bir şeyse girişleri çakışır takamazsın.

Peki sonrasindaki islemler? Bilgisayari topladik bastik dügmeye calisti peki o ilk ayarlamalari onlarin ustesinden gelebilir miyim?

Peki sonrasindaki islemler? Bilgisayari topladik bastik dügmeye calisti peki o ilk ayarlamalari onlarin ustesinden gelebilir miyim?
Kanka üstesinden gelmek ne buzdolabını sırtlayıp taşıyımıyon.
USBye windows kurulum dosyalarını atıyorsun sonra bilgisiyara takıyorsun anakarttan boot menüden usbyi seçiyorsun sonra normal windows kurup işine bakıyorsun.

Kanka üstesinden gelmek ne buzdolabını sırtlayıp taşıyımıyon.
USB'ye Windows kurulum dosyalarını atıyorsun sonra bilgisayara takıyorsun anakarttan boot menüden USB'yi seçiyorsun sonra normal Windows kurup işine bakıyorsun.

İste Windows kurulu SSD'nin icinde zeten tekrar kurmam gerekir mi?

Gerekmez.
Kanka işte işte diyorsunda sen yazmadan ben nereden bileyim sistem topladıktan sonra ne yapılır demişsin ben ona göre yanıt veriyorum İŞTE.

:D Dostum sen yukarıda yazdigimi tam okumamissin anladigim kadariyla belirttim ya orada hepsini BIOS guncellemesi ondan sonra Windows guncellemesi yapmam gerekirmi hepsini sordum :D :D ama cok teşekkür ederim yaparsin sen diyosun anladigim kadariyla :D

Yeni konular

Geri
Yukarı