Hiç bilmeyen biri futbol terimlerini öğrenmeye nereden başlayabilir?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Amacım futbol oynamak değil. Oynanan maçları anlamak. Bilmem ne ligi, bilmem ne transferi falan hiçbir şey anlamıyorum. Taç, ofsayt gibi şeyleri biliyorum sadece. Forma numaraları anlamları, lig isimleri ve önem sıraları, hangi futbolcu hangisinden iyi falan öğrenmeye nasıl ve nereden başlayabilirim?
Not: Dediğim gibi bir şey bilmiyorum ama kendimi bildim bileli Fenerbahçe hayranıyım. Neden bilmiyorum. O yüzden özellikle Fenerbahçe'ye odaklanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacım futbol oynamak değil. Oynanan maçları anlamak. Bilmem ne ligi, bilmem ne transferi falan hiçbir şey anlamıyorum. Taç, ofsayt gibi şeyleri biliyorum sadece. Forma numaraları anlamları, lig isimleri ve önem sıraları, hangi futbolcu hangisinden iyi falan öğrenmeye nasıl ve nereden başlayabilirim?
Not: Dediğim gibi bir şey bilmiyorum ama kendimi bildim bileli Fenerbahçe hayranıyım. Neden bilmiyorum. O yüzden özellikle Fenerbahçe'ye odaklanmak istiyorum.

Forma numaraları genellikle belli mevkilerle ve oyuncularla bağdaştırılır. 5 ve 6 defans, 10 messi 6 ramos gibi. Ben hangisinin daha iyi olduğunu ümidi falan izleyerek öğrenmiştim 2015 yıllarında. YouTube'dan video izlemek dışında pes, FIFA gibi oyunları oynarak öğrenebilirsin hangi oyuncuların hangisinden iyi olduğunu. Ve en basiti izlemek ve oyunu yorumlamak. Futbol 1 maçta harika oynayıp diğer maçlar batacağınız türden bir oyun değil. Performanslar genelde stabildir ki olmasa bile arada bir uçurum olmaz. Dediğim gibi oyunları izlemek, deneyimlemek önemli. Zaten 1 sene her ligden maç özetleri izleseniz dahi hafızanıza kazınır oyuncular.

Not: Dediğim gibi bir şey bilmiyorum ama kendimi bildim bileli Fenerbahçe hayranıyım. Neden bilmiyorum. O yüzden özellikle Fenerbahçe'ye odaklanmak

Futbol video su izleyerek öğrenebilirsin örnek en büyük lig Premier ligdir ve İngiltere ligi olarak geçer Süper Lig Türk takımları ligidir transfer bir takımdan veya serbest dolaşan ouncuyu takımına almak demektir forma numaları anlamları yok diye biliyorum hangi futbolcu hangisinden iyi o senin nasıl düşündüüne bağlı gidip İsmail çipe> nouer de diyebilirsin.

Geri
Yukarı