Hiç deprem anına tanık oldunuz mu?

Çanakkaleliyim bende yaşadım onları. Okuldan çıkıp eve gitmiştim ertesü gün coğrafya sınavım vardı kopya hazırlamaya çalışırken birden sallanmaya başladık ve o ana kadar bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. Benim en son hissettiğim bu yakınlarda olan Manisa depremiydi. Şanslıydık çok fazla sarsmadı bizi ve hemen bitti.

Kopya hazırlarken mi Çarpıldığımı falan zannederdim ben

Büyük bir depremden etkilenmedim, bizzat şahit olmadım. Deprem olurken, ışık görmüş tavşan gibi tavandaki lambaya bakıyorum ilk önce. Avize şiddetli bir şekilde sallanıyorsa; run, run, run.

Hiç hissetmedim ancak tanık oldum.

Sanırım 1 ay önce depremi yaşadım. Ordu'da 4.2 büyüklüğünde deprem olmuş. Gece 3 gibiydi. Uyuyordum. Ablamın annemin yanına gelip "deprem mi oldu? ne oldu?" dediğine uyandım. Yani depremi hiç hissetmedim bile. Sonra aşağıya indik. (Dışarıya değil aşağı kata evimiz iki katlı) 1 saat televizyon izledik. Artçı depremler olursa uykuda yakalanmayalım diye. O 1 saat hiçbir şey olmadı. Sonra da birdaha uyuduk.

1998 Adana-Ceyhan depremine tanık oldum. Sağda solda yıkılan bina görmedim merkezde olduğumuz için ama 25 yaşına kadar deprem fobisi oluştu. En ufak gürültüde deprem oluyor sanıp yıllarca uykudan sıçrayıp uyandım. Son 5 yıldır nasıl olduysa yendim bu korkuyu. Travmatik bir durumdu benim için.

Ben sadece bir depreme şahit oldum, 99'da bebektim lakin sanıyorsam 2016'da yazın Adana'da ufak çaplı bir deprem olmuştu. Sanki zemin titreşim moduna girmiş gibiydi, ölüm korkusunu hissetmiştim.

Ben sadece bir depreme şahit oldum, 99'da bebektim lakin sanıyorsam 2016'da yazın Adana'da ufak çaplı bir deprem olmuştu. Sanki zemin titreşim moduna girmiş gibiydi, ölüm korkusunu hissetmiştim.
2015 yazın, ardından yağmur yağmıştı fena halde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…