Hiç ders çalışmak istememe

Daha 13 yaşındayım 8.sınıfım günde 13 saat okul+dershane yapıyorum. 100 sorudan fazla çözmeye kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ama babam hep üzüyor beni. Diyorum ki yoruldum. Git ders çalış. Yani eve gelmek istemiyorum. Harbi hayattan sıkıldım. Hiç ders çalışma hevesi gelmiyor. Hiç çalmak istemiyorum.

Ben de senin gibiydim bunun sebebi sınıf, arkadaşlar ve çevre. Eski okulumda dersten bıkan matematiği yapamayan ve 2. dönem salan birisiydim. Çalışmak istemiyordum. Şükür ki iyi bir lise kazandım kazandığım lisede herkes ders çalıştığı için sende istiyorsun ve yapıyorsun. Vazgeçme yoksa meslek liselerinde sadece ailen için değil kendin için de bir hayal kırıklığı oluyorsun ve bu en kötüsü. İyi bir hayat iyi bir irade ister.

Hocam senin istememen ders çalışmak değil, telefonu bırakmak. Telefonu bırak gerçekten çözülüyor. Bende 11. sınıfım nasıl olcak nasıl yapıcam diyordum test kitabını elime bi alıyom geliyor kendisi, önemli olan ilk adımı atmak.

Hocam senin istememen ders çalışmak değil, telefonu bırakmak. Telefonu bırak gerçekten çözülüyor. Bende 11. sınıfım nasıl olacak nasıl yapacağım diyordum test kitabını elime bir alıyorum geliyor kendisi, önemli olan ilk adımı atmak.

İstesem bırakım ama ailem 1 saat bile PC oynamama karşı aşırı sinirleniyorlar bu yüzden daha da oynamak istiyorum yoksa bırakabilirim ne yapsam yaranamıyorum.

Çok stres yaratıyorlar 1 sene önce başımda bekliyorlardı ders yapıyor muyum yapmıyor muyum diye.

Aynısını babam diyor oyun bitince derse geç kontrol edeceğim seni diyor.

Hocam senin istememen ders çalışmak değil, telefonu bırakmak. Telefonu bırak gerçekten çözülüyor. Bende 11. sınıfım nasıl olacak nasıl yapacağım diyordum test kitabını elime bir alıyorum geliyor kendisi, önemli olan ilk adımı atmak.

Gerçektende doğru söylüyorsun telefon elimdeyken ders yapasım hiç gelmiyor test kitabına geçince istek artıyor resmen.

Ailem bana güvenmiyor bile sınava giriyorum kimliğini unutma diyorlar onlar bana inanmıyolar benden kendime inanmamı bekliyorlar.

Bunları sana güvenmedikleri için değil de iyiliğin için istiyor olabilirler mi?

Artık yaşamak bile istemiyorum yancağımı bilmesem direk aşağı atlicam.

Aşırı ergence tavırlarınız var.

İstesem bırakım ama ailem 1 saat bile PC oynamama karşı aşırı sinirleniyorlar bu yüzden daha da oynamak istiyorum yoksa bırakabilirim ne yapsam yaranamıyorum.

Dediğim gibi aşırı ergence. Bahsettiğiniz şeylerin daha zorunu yaşayan birçok kişi var. Ancak sizin durumunuzda kabul edilebilir malum ergenlik çağına yeni yeni giriyorsunuz. İsyankar ve abartı duygularınıza hakim olmaya çalışın.

Daha 13 yaşındayım 8.sınıfım günde 13 saat okul+dershane yapıyorum. 100 sorudan fazla çözmeye kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ama babam hep üzüyor beni. Diyorum ki yoruldum. Git ders çalış. Yani eve gelmek istemiyorum. Harbi hayattan sıkıldım. Hiç ders çalışma hevesi gelmiyor. Hiç çalmak istemiyorum.

Sırf okulda rahat edeyim diye en sevdiğim yayıncıları izlemiyorum eskisi kadar çok oyun oynamıyorum kişisel ihtiyaç ve dahası ama bunları isteyerek yapıyorum çünkü yapmazsam ileride oğlum da bunları yapamaz.

Aynısını babam diyor oyun bitince derse geç kontrol edeceğim seni diyor.

Ben ve annem varım sadece babamla falan ayrıldılar o günden sonra zaten babamın ders çalış diye diye gerginlik yaratması yok...

Geri
Yukarı