Hiç kasmayacak dizüstü PC önerisi

mc33

Decapat
Yardımcı olursanız memnun olurum. Oyun oynama çok önemli değil ama arka arkaya 20 sayfa açsam da kasılmayan bilgisayar istiyorum.10 yıldır bilgisayar almıyorum ve fiyatlar bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama çok yüksek geldi. En az 7 sene götürecek kasılmayacak hızlı bilgisayar arıyordum. Reklamlarda çıkan Monster'lara baktım. Bir arkadaşımda 3300 TL'ye i5-7300HQ 17.3" 8 GB 2400 MHz RAM'li bilgisayar var. Bir de Monster sitesine girdiğimde 13" ekranlı 4700'e i5-8300HQ 8 GB 2666 MHz RAM'li ya da 5200'e i7-8750HQ 8 GB 2666 MHz bilgisayarlar var. SSD'leri aynı, kartları aynı.
Bunlardan hangisi mantklı? Bütçem o kadar da değil ama iyi makineler aşağı yukarı bu fiyatmış. 3300'e üsttekini alsam garantisi devam ediyormuş RAM eklesem bir şey değişir mi? En az 7 yıl gitsin istiyorum ya da alttakilerden birini mi alsam? Yorum yapacak olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sektöre çok uzak kalmışsınız. Özellikle laptop kısmında 7 yıl hiç kasmadan gidecek bir bilgisayar yok. -ki masaüstü kısmında da zaman zaman upgrade ederek 7 yıla çıkartabiliyorsunuz. Fiyatlar Türkiye pazarında çok yüksek. Monster oyun oynamayacaksanız gereksiz kaçar; Lenovo, Asus, Msi, Dell gibi bilgisayarlar alabilirsiniz. Bu bütçeye genelde en iyi F/P markası Dell'dir. Bu konuda bilgili arkadaşlar doğrudan ürün tavsiyesinde bulunacaklardır.

I7 8. nesil HQ model işlemci. 16 GB RAM ve SSD olan bir sistem ile 5 yıl rahat edersin. Rog G75VW kullanıyorum, Opera da 40 tan fazla sekme, spotify, oyun (long dark, path of exile, frostpunk, witcher 3 v.b) , açık olurken takılmadan b-ray film izleyebiliyorum. Hatta 2 sene önce solidworks kullanırdım. 3.nesil i7 işlemci var, yıllardır sorun çıkarmadı performans açısından. Tek sorun, günümüz oyunlarının çokça bir kısmını oynayamıyorum, ekran kartı düşük geliyor ( 3 GB Gtx 670M).

I7 8. nesil HQ model işlemci. 16 GB RAM ve SSD olan bir sistem ile 5 yıl rahat edersin. Rog G75VW kullanıyorum, Opera da 40 tan fazla sekme, spotify, oyun (long dark, path of exile, frostpunk, witcher 3 v.b) , açık olurken takılmadan b-ray film izleyebiliyorum. Hatta 2 sene önce solidworks kullanırdım. 3.nesil i7 işlemci var, yıllardır sorun çıkarmadı performans açısından. Tek sorun, günümüz oyunlarının çokça bir kısmını oynayamıyorum, ekran kartı düşük geliyor ( 3 GB Gtx 670M).
Teşekkürler

Geri
Yukarı