Hiç televizyonda satılan telefonlardan birini kullandınız mı?

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
6-7 yıl önce televizyon izlerken Flash tv gibi kanallarda telefon, tablet gibi ürünlerin reklamı yapılıyordu. Hiç Televizyonda satılan bir telefonu veya tableti kullandınız mı? Kötü mü yoksa iyi mi anılarınız oldu?

Kullandım, benim değil eniştemindi.
İçerisinde yazılım olarak Java yüklüydü sanırsam, depolaması 100 MB'dan daha düşüktü (ya da kullanılabilir alanı).
İçerisine 12MB'lık bir 2D futbol oyunu yüklemiştim, yaklaşık 5 ay kadar kullandım.

Kullandım, benim değil eniştemindi.
İçerisinde yazılım olarak Java yüklüydü sanırsam, depolaması 100 MB'dan daha düşüktü (ya da kullanılabilir alanı).
İçerisine 12MB'lık bir 2D futbol oyunu yüklemiştim, yaklaşık 5 ay kadar kullandım.
İyi 5 ay bozulmamış😀

İyi 5 ay bozulmamış😀

Telefon bana geldiğinde zaten kullanılmaktan yıpranmıştı.
Büyük ihtimal ile Çin piyasasından gelen orta segment bir telefona değerinden fazla para verilerek Türkiye'de satın alınmış.
O zamanlarda bile pahalı fiyattan satın almış enişte.

Arkadaşımda Sony Xperia çakması vardı. Bende o zaman Nokia C2 vardı ve o cihazdan daha kabiliyetliydi. :D
Ekranı kapasitif dokunmatik değildi, o yüzden kullanırken çıldırtıyordu ve sonu balta ile parçalanılarak bitti. Sonra kendisine S3 almıştı falan filan.

Bir ara televizyonda aşırı üste çıkarıldığını görünce merak ettim ve annemin ısrarı üzerine WhatsApp açan tuşlu bir telefon aldım yıllar önce :D

Telefon hızlı kargoyla gelmişti dedikleri gibi, 15 TL'de kargo ücreti ödemiştim. Sonrasında da evet dedikleri gibi tuşlu bir telefon geldi ancak telefonun kalitesi çok çok kötüydü, kısacası parasına değecek bir telefon değildi. Gönderdikleri şarj aleti ve kulaklık falan her halinden belliydi çakmaydı.

Ondan sonra sipariş ettiğim numarayı tekrardan aradım. "Bu numara kullanılamıyor" uyarısını verdi. İlk başlarda çok ilgililer ancak telefonu sattıktan sonra seriden numara değiştiriyorlar ve tekrardan ulaşılamıyor. Kısacası ucuz maaliyetli telefonları pahalıya satarak bir şekilde yolunu buluyorlar. Televizyon reklamlarından hiçbir ürün alınmaz, benim de böyle bir anım vardır :D

Yeni konular

Geri
Yukarı