Hiç Temeli Olmayan Birisine TYT Kitap Önerisi

Hypeer

Hectopat
Makaleler
1
Çok uzun yıllardır ders çalışmıyorum. Hiç temelim yok. Hedefim bilgisayar mühendisliği sayısal 350 puan alsam bile yetiyor. 1 senem var ve 1 seneyi ders çalışarak değerlendirmek istiyorum. Kitap veya çalışma tarzı hakkında önerileriniz var mı? Gün içerisinde 5 saatimi yazılıma ayırıp geri kalan saatini ders çalışmaya ayırabilirim.

Çok uzun yıllardır ders çalışmıyorum. Hiç temelim yok. Hedefim bilgisayar mühendisliği sayısal 350 puan alsam bile yetiyor. 1 senem var ve 1 seneyi ders çalışarak değerlendirmek istiyorum. Kitap veya çalışma tarzı hakkında önerileriniz var mı? Gün içerisinde 5 saatimi yazılıma ayırıp geri kalan saatini ders çalışmaya ayırabilirim.
Bende seninle aynı durumdayım dostum 22 yaşındayım ve liseyi açıktan yeni bitirdim üniversite için hazırlık yapıyorum bende sayısal yapmayı düşündüğüm için matematiğe sıfırdan başlamayı düşünüyorum benimde alt yapım sıfır denecek kadar az o yüzden aşağıda bırakacağım linke tıklayarak başka bir forumda açtığımda konuyu ve gelen mesajları okuyabilirsin.

Ayrıca bu konuda yazılan tüm kitapları aldım.

Antrenmanlarla Matematik 1
Antrenmanlarla Matematik 2
Karekök Yayınları - Matematik Sıfır

TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİN.
TIKLAYARAK GİDEBİLİRSİN.

Öncelikle sistemli şekilde çalışman gerekiyor temelin olmadığı için. Temel atarken de oyalanmaman gerekiyor. Eğer hiç işlem bilgin yoksa antrenmanlarla matematik kitabıyla başlayıp 345 TYT matematik kitabına geçersin. Türkçede temel diye bir şey söz konusu değil. Dil bilgisi çalıştıkça netlerin artacak. Paragraf çözmelisin hemen hemen her gün. Paragraf olarak karekök ve limit önerebilirim bakıp tercihini yaparsın. Fen derslerinin üçü için de palmenin konu anlatımlısını alabilirsin, kimya ve biyolojide fazlasıyla işini görür. Fizik kitabı da iyidir ama mükemmel diyemem. Bunlarla devam edersen ve sistematik şekilde ilerlersen hedefine ulaşabilirsin. AYT içinse TYT matematik temelini attıktan sonra yine 345 AYT matematiği öneriyorum. Limit-Türev-İntegral harici konuları fazlasıyla öğretir sana. Limit-Türev-İntegral içinse Çap’ın fasikülleri ile başlayıp lazım olursa Apotemi de çözersin. Yalnız apotemi biraz kazık kaçabilir. Geometride TYT-AYT ayrımı yok zaten. Hiç temelin yoksa antrenmanlarla geometrinin ilk kitabını alıp bitirirsen yeterli olur. Full üçgenler üzerine, üçgen bilgin sağlam olursa geometri bilgin de sağlam olur. Daha sonrasında Birey B’ye geçebilirsin.

Sizce 1 sene günde 5 saat çalışma ile sayısal 350 ve üstü puan yapılabilir mi?
Matematik zekan varsa daha da fazlasını yaparsın emin ol. Gayet yeterli bir süre. Sana bir de tavsiye vereyim, ders çalışmak istemediğin zaman çalışma. Beynini boşa yormuş oluyorsun ve 5 şey öğrenecekken 1-2 şey anca öğreniyorsun. Yarım saat oyalan derse adapte olmaya çalış. Günde 5 saat çalışırsan YTÜ’de bile kazanabilirsin. Önünde çok zaman var. Yaz bitmeden TYT matematiği bitirmeni tavsiye ederim. Çok zor konular yok ve artık çoğu soru mantık üzerine. Temel atıp bol bol problem çözmelisin.

Matematik zekan varsa daha da fazlasını yaparsın emin ol. Gayet yeterli bir süre. Sana bir de tavsiye vereyim, ders çalışmak istemediğin zaman çalışma. Beynini boşa yormuş oluyorsun ve 5 şey öğrenecekken 1-2 şey anca öğreniyorsun. Yarım saat oyalan derse adapte olmaya çalış. Günde 5 saat çalışırsan YTÜ’de bile kazanabilirsin. Önünde çok zaman var. Yaz bitmeden TYT matematiği bitirmeni tavsiye ederim. Çok zor konular yok ve artık çoğu soru mantık üzerine. Temel atıp bol bol problem çözmelisin.
Motive ettiğin için teşekkür ederim. Dediklerinizi dikkate alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı