Hiç termal macun yenilememek ve sürücü kurmamak

Hangi sürücüleri yenilemek gerekiyor genelde ? Ben de masaüstü bilgisayarda bios update ve ekran kartı sürücü güncellemesi dışında bir güncelleme yapmıyorum.Nelere dikkat etmek gerektiğini bilmekte fayda var.

@5thAvenue konu "masaüstü bilgisayarlar" başlığı altında. Forumu kullanma hakkında bilgi sahibi olmayıp, had belirlemeye yeltenen bir birey olmanız takdir edilesi.

Dikkat edersen de konu sahibi sürekli laptop mantığı ile yorum yapıyor o sorun ne olacak? Ben bu yüzden stres testi sonucunun SS'ini istedim.

Dikkat edersen de konu sahibi sürekli laptop mantığı ile yorum yapıyor o sorun ne olacak?

Laptop çıkarımı için konu sahibinin tam olarak hangi mesajına dikkat etmem gerekiyor. Ayrıca macun yenileme için laptop olsa ne fark eder? Masaüstü olsa ne fark eder? Sıcaklıklar yükseldiyse değiştir, düzgünse dursun. O anda değiştirmezsen ne oluyor? Hiçbir şey, sadece PC'nin performansı düşüyor. Şu macun muhabbetini bu kadar büyütmenin anlamı nedir?

Laptop çıkarımı için konu sahibinin tam olarak hangi mesajına dikkat etmem gerekiyor. Ayrıca macun yenileme için laptop olsa ne fark eder? Masaüstü olsa ne fark eder? Sıcaklıklar yükseldiyse değiştir, düzgünse dursun, o anda değiştirmezsen ne oluyor? Hiçbir şey, sadece PC'nin performansı düşüyor. Şu macun muhabbetini bu kadar büyütmenin anlamı nedir?

Sizin Max bilginiz bu mu gerçekten termal durumla ilgili? İkisinin çalışma koşulları hakkında "ne fark eder" diyorsunuz kendinizi geliştirin biraz size 1 sayfa farklarını yazardım ama eliniz var YouTube'dan veya Reddit'den bilgi alabilirsiniz, lütfen insanlara eksik bilgiler vermeyin, sizin mantığınızla iki sisteme de aynı bakmak gerekiyor çok yanlış.

Sizin Max bilginiz bu mu gerçekten termal durumla ilgili? İkisinin çalışma koşulları hakkında "ne fark eder" diyorsunuz kendinizi geliştirin biraz size 1 sayfa farklarını yazardım ama eliniz var YouTube'dan veya Reddit'den bilgi alabilirsiniz, lütfen insanlara eksik bilgiler vermeyin, sizin mantığınızla iki sisteme de aynı bakmak gerekiyor çok yanlış.

Lütfen gereksiz laf kalabalığı yapmayın. Konumuz macun değişimi, son kullanıcı olarak laptopun soğutma sistemine müdahale etmek pek olanaklı olmadığı için (misal daha kalın bir blok ya da daha fazla bakır borulu bir soğutucu ile değiştirmek) soğutma farklılığı hakkında bilgi sahibi olup olmamanın bu konu ile ilgisi yok. Durum ve sorun sadece "macun değişimi" ne zaman gerekir? Laptop için de masaüstü için de macun değistirmeden sadece hava kanallarını temizlemek ısınma konusunda gayet uzun bir süre yeterli bir çözümdür.

Ek not: Youtube ve Reddit herhangi bir teknik konu için kaynak olur mu? Olmaz mı? Bu da akademik bir tartışmanın yolunu açar ama sizinle bu konuyu pek de tartışasım gelmiyor.

Son düzenleme:
Lütfen gereksiz laf kalabalığı yapmayın. Konumuz macun değişimi, son kullanıcı olarak laptopun soğutma sistemine müdahale etmek pek olanaklı olmadığı için (misal daha kalın bir blok ya da daha fazla bakır borulu bir soğutucu ile değiştirmek) soğutma farklılığı hakkında bilgi sahibi olup olmamanın bu konu ile ilgisi yok. Durum ve sorun sadece "macun değişimi" ne zaman gerekir? Laptop için de masaüstü için de macun değistirmeden sadece hava kanallarını temizlemek ısınma konusunda gayet uzun bir süre yeterli bir çözümdür.

Ek not: YouTube ve Reddit herhangi bir teknik konu için kaynak olur mu? Olmaz mı? Bu da akademik bir tartışmanın yolunu açar ama sizinle bu konuyu pek de tartışasım gelmiyor.

Nedir bu ön yargı ms da ar-ge sorumlusu musunuz?

"Laptopun soğutma sistemine müdahale etmek pek olanaklı olmadığı için (misal daha kalın bir blok ya da daha fazla bakır borulu bir soğutucu ile değiştirmek) soğutma farklılığı hakkında bilgi sahibi olup olmamanın bu konu ile ilgisi yok."

=> İlgisi yok dediğin konuyu konuşmak için bu forumdayız biz ve ayrıca bu moderatörler belirler yalnız :)

Yeni konular

Geri
Yukarı