Hiçbir olumsuzluk yokken olumsuzluk varmış hissi

Kayra Temel

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar. Hayatımda herhangi bir olumsuzluk olmamasına rağmen geceleri yatağıma girdiğimde acayip bir sıkıntı basıyor beni. Herhangi bir sağlık sorunum yok, ailevi sorunum yok kısaca hayatım gayet iyi herhangi bir kaygım yok ama geceleri sanki hayatımda büyük sıkıntılar varmış gibi bir hisse kapılıyorum, bir türlü uyuyamıyorum. Geçmişte yaşadıklarım aklıma falan geliyor saçma sapan şeyler. Arkadaşıma anlattığımda anksiyete olabileceğini söyledi. Anksiyete denilen şeyi o bana söylemeden önce bilmiyordum. Bu şey bende olabilir mi?

Arkadaşıma anlattığımda anksiyete olabileceğini söyledi.
Büyük ihtimal. Özellikle kendi başına kaldığında ve yapacak bir şeyin olmadığı sırada basan saçma sapan bir his ve duygu. Resmen hiçbir derdin sorunun yokken gelen gereksiz saçma bir ruh hali. Özellikle geçmiş hatalar ve yaşanmışlıkları tekrar ettirip "neden böyle yaptım?" hissi ile boğuyor insanı resmen.

Özellikle bir psikoloğa gidersen faydasını görebilirsin. Tek başına üstesinden gelebileceğin bir şey değil maalesef.

Arkadaşıma anlattığımda anksiyete olabileceğini söyledi.
Ziyaaaaaaa...

Ben 4 yıldır tedavi görüyorum. Benim de arkadaşlarım var öyle.😂 Bir şeyleri unutuyorum diyorum, bana B12 eksik olabilir diyor.

Başka bir olay;
Kırıkçı, çıkıkçı(ben bunlara inanmıyorum) uzaktan görerek tarak kemiğin çıktığını anlıyormuş. Garip.

Tıptaki ismi anksiyete olan kaygı sorunu yaşıyorsunuz. Kaygı geniş bir alan içinde OKB (takıntı), panik bozukluk ve yaygın anksiyete bozukluğu diye adlandırılan bölümler taşır. Hastalık değildir ama beynimizin hastalığa ve hasta olmaya karşı verdiği tepkidir kaygı ve korku. Psikolog İzzet Güllü'yü izleyin Youtube'dan.

Geri
Yukarı