Hiçbir şey bilmeden telefon programı/oyunu yapma

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hepinize.

Benim çok boş vaktim var. Ve bunu değerlendirmek istiyorum. Bir android oyunu veya programı yapmak istiyorum ama yazılım/kod bilgim sıfır. Tabii bilgim sıfır diye hiçbir şey öğrenmeden sadece tıklamayla oyun program yapmakta istemiyorum. Webtekno kanalında Udemy platformunu gördüm orada yazılım ve program yapımını sıfırdan öğreterek yapıyorlardı.

Benim de aradığım böyle bir şey işte. Bana adım adım sıfırdan öğreterek öğrenip yapabileceğim bir yer var mı? Ücretli olması sorun değil ama çok pahalıda olmasın.

1- Birde şunu öğrenmek istiyorum. Mesela ben bir program yapmak istiyorum ilginç bilgiler önemli bilgiler gibi bilgilerin yer aldığı bir uygulama yapmak istiyorum. Bunu yapmak için bir web sitem olmak zorunda mı?

2- Programa/Uygulamaya reklam koyup azıcıkta olsa para kazanmam için websitem olmak zorunda mı veya reklam görüntülemelerinden kazanacağım para nerede toplanır ?

Bilgiler paylaşacağın bir uygulaman olacağını varsayıyorum, bilgileri güncellemek için PHP bilgin olması gerekecek (ek olarak), sen en iyisi Android Studio kullanımını öğren YouTube'de Android Studio dersleri var Udemy'den Java dersleri ile amacına ulaşabilirsin PHP bilgin olmasada olur ancak uygulama içine yeni bilgiler ekleyeceğin zaman güncelleme getirmen gerekecek.

Bilgiler paylaşacağın bir uygulaman olacağını varsayıyorum, bilgileri güncellemek için PHP bilgin olması gerekecek (ek olarak), sen en iyisi Android Studio kullanımını öğren YouTube'de Android Studio dersleri var Udemy'den Java dersleri ile amacına ulaşabilirsin PHP bilgin olmasada olur ancak uygulama içine yeni bilgiler ekleyeceğin zaman güncelleme getirmen gerekecek.

PHP bilgim öyle çok fazla yok ama bir siteyi az biraz düzenleyecek kadar biliyorum ve internetten bakarakta onu halledebileceğimi düşünüyorum hocam. 5 6 yıl önce yapmıştım çünkü ufak bir şey. Udemy'den program/oyun yapmak için herhangi bir bilgim olmasada yavaş yavaş öğrenip yapabilirim değil mi oradaki bilgilerle ve hocalarla ?

PHP bilgim öyle çok fazla yok ama bir siteyi az biraz düzenleyecek kadar biliyorum ve internetten bakarakta onu halledebileceğimi düşünüyorum hocam. 5 6 yıl önce yapmıştım çünkü ufak bir şey. Udemy'den program/oyun yapmak için herhangi bir bilgim olmasada yavaş yavaş öğrenip yapabilirim değil mi oradaki bilgilerle ve hocalarla ?
Kesinlikle. Udemy'deki (C# için en azından) hocalar bilgili ve gerçekten de oyun yapabilmeni sağlıyor. Hiç bilmeden hazır programlarla birkaç şey yaparsın da oyun demeye bin şahit ister.

Kesinlikle. Udemy'deki (C# için en azından) hocalar bilgili ve gerçekten de oyun yapabilmeni sağlıyor. Hiç bilmeden hazır programlarla birkaç şey yaparsın da oyun demeye bin şahit ister.

Peki hocam diğer 2 soru hakkında bir bilgin varsa söyler misin? Onlarıda öğrendikten sonra başlayacağım.

Peki hocam diğer 2 soru hakkında bir bilgin varsa söyler misin? Onlarıda öğrendikten sonra başlayacağım.
1-O bilgileri istersen web sitesine koy, istersen oyunun içine rehber oluştur sen bilirsin.
2-O teknik bir detay onu kendin ayarlaman lazım reklamların falan geliri çok düşük. Bunlar çok teknik işin 2 ya da 3. kısmı.

Bir soru daha soracağım izniniz olursa, o zaman 20 saatte dil öğrenmek mümkün mü ve üniversitelerde ne öğretiliyor? Teşekkür ederim bilgiler için.
Dil bir aractir. Tornavida gibi.
Universitede, nasil tornavida kullanacagin, hangi durumlarda hangi tornavidayi kullanacagin, hangi durumda hangi vidayi nereye monte edecegin ogretilir. Tornavidayi cok iyi kullanmayi ogrenci kendi ogrenir. Iyi bir egitim aldiktan sonra, yeni cikan bir tornavida cesidini ogrenmek sadece bir kac gun surer.

Yani universitede sana yazilimsal ve donanimsal alt yapi verilir, muhendislik egitimi alirsin. Spesifik olarak Java ogretmek gibi bir amaclari yoktur. 30 sene once bugun populer olan dillerin neredeyse hic biri yoktu ya da populer degillerdi. 30 sene once bilgisayar muhendisligi okuyanlarin egitimi bosa mi gitti? Hayir. Diller gecicidir, degiskendir. Temelin saglamsa, yeni bir dile 20 saatte de ogrenirsin, kursa da ihtiyac duymazsin. Acarsin API'sini bakar ogrenirsin. Nerede hangi dili kullanacagini, hangi problemi ne sekilde cozmen gerektigini ogrenirsin. Hic bir saygin universitede "Java dili ve ozellikleri" gibi bir ana ders bulamazsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı