Hiçbir şey zevk vermiyor

Arkadaşlar kendimi kötü hissediyorum hep. Her türlü olay, hayat, oyun, yemek yemek. Psikoloğa gitmem lazım hem de devlete gitmek istiyorum ailem para vermesin diye fakat randevu alma sistemi kötü. İzmir'de yaşıyorum ve 9 Eylül hastanesine gitmek lazım en yakın orası ve orada perşembe günü 3'ten sonra randevu alınıyor, bir keresinde 5 kişi girdik randevu için ama olmadı. Özele gitsek pahalı, anneme diyemiyorum anne gidelim diye "neden" diyor. Neden demesi uyandırıyor beni. Bu yüzden 2 aydır bu haldeyim, ne ders, ne oyun, hiçbir şey zevk vermiyor mutlu etmiyor isteyemiyorum.

Bunu çok kötü şekilde yaşadım özellikle kar yağarken sessiz sokaklardan geçerken, hayattan hiç zevk almıyordum birkaç ay öncesine kadar.

Kişisel gelişim kitapları böyle konularda efsane rol oynuyor desem yeridir. Böyle durumlarda kişisel gelişim kitabı okumanızı öneririm. Hatta ilk önereceğim kitap, Oğuzhan Çelebi-Bir Güzel Adam kitabı olur.

Konuşmadığın sürece hiç bir problemi çözemezsin.
Ailene konuyu aç, sıkıntılarını anlat belki psikoloğa dahi gerek kalmaz.
Ailemle konuşmak benim için pek çözüm olmuyor 2 ablam var ve nedense hep zıt şeyler diyorlar bana. Mesela ders çalışamıyorum yani yapasım gelmiyor, bunu ablalarıma diyince "çalış bahane uydurma" gibi gibi zıt şeyler diyorlar. Bana lazım olan beni yanlışımı yüzüme nazikçe vurup çözüm yoluna ulaşmak bana yapamadığım şeyi yap demek yaramıyor -bunuda psikologlar yapıyor birkaç seans gittiğimde bana bu açıdan bakmayı öğretmişlerdi-
Hocam klasik bir laf vardır elalemin... Gerdeğe girilmez diye paranız var ise ailenizden utanacak bir şeyiniz yok sonuçta deli değilsiniz sadece biraz bunalimdasinizdir maksimum, onun için aciklamaniza gerek dahi yok bence ama yine de siz bilirsiniz.
Haklısınız bunalımdayım sanırım. Umarım açıklama cesareti bulurum.
Bunu çok kötü şekilde yaşadım özellikle kar yağarken sessiz sokaklardan geçerken, hayattan hiç zevk almıyordum birkaç ay öncesine kadar.
Ne yaptınızda düzeldi hocam?
Al yanına cips kola, aç bir film. Senden mutlusu olmaz🙂
Deniyorum biliyor musun :D Sevdiğim yayıncı yayın açıyor bacağımı masanın üzerine atıyorum izliyorum fakat gene arka planda dönüyor aynı şeyler yani beynimin içinde. Oyuna giriyorum oyunun hikayesi çok güzel deniyor fakat sarmıyor neden bilmiyorum oyun çok güzel muhteşem ama olmuyor. Yemek yiyorum dışardan yemek söylemişim eve ve video açmışım izliyorum -yemek yemeyi çok seven birisiyim- zevk alamıyorum yani tamam yemeğin tadı güzel ama ekstra birşey olmuyor ve olması gerekiyor mu bilmiyorum.
Kişisel gelişim kitapları böyle konularda efsane rol oynuyor desem yeridir. Böyle durumlarda kişisel gelişim kitabı okumanızı öneririm. Hatta ilk önereceğim kitap, Oğuzhan Çelebi-Bir Güzel Adam kitabı olur.
Adaşımın kitabını duymuştum, kişisel gelişim kitaplarının insana yararı nedir hocam? Yani bu kitaptaki bir söz beni etkileyecek ve yaşamımdaki kötü şeyleri düzeltmeye mi odaklandıracak bu kitap bana?

Bazen mutsuz ve hayattan zevk almamak gerekli ki mutlu olduğun anların değerini anla diye dostum.

Konuşma probleminin ne olduğunu bilmiyorum sağlıksal bir problem mi fakat ne olursa olsun içinden geleni konuş o kişiyle konuşamıyorsan başka kişiyle konuş elbet konuşacağın biri olacaktır.

Umarım kısa sürede bu havanın tam tersini yaşar ve keyif alırsın hayattan.

Ailemle konuşmak benim için pek çözüm olmuyor 2 ablam var ve nedense hep zıt şeyler diyorlar bana. Mesela ders çalışamıyorum yani yapasım gelmiyor, bunu ablalarıma deyince "çalış bahane uydurma" gibi gibi zıt şeyler diyorlar. Bana lazım olan beni yanlışımı yüzüme nazikçe vurup çözüm yoluna ulaşmak bana yapamadığım şeyi yap demek yaramıyor -bunu da psikologlar yapıyor birkaç seans gittiğimde bana bu açıdan bakmayı öğretmişlerdi-

Deniyorum biliyor musun :D sevdiğim yayıncı yayın açıyor bacağımı masanın üzerine atıyorum izliyorum fakat gene arka planda dönüyor aynı şeyler yani beynimin içinde. Oyuna giriyorum oyunun hikayesi çok güzel deniyor fakat sarmıyor neden bilmiyorum oyun çok güzel muhteşem ama olmuyor. Yemek yiyorum dışarıdan yemek söylemişim eve ve video açmışım izliyorum -yemek yemeyi çok seven birisiyim- zevk alamıyorum yani tamam yemeğin tadı güzel ama ekstra bir şey olmuyor ve olması gerekiyor mu bilmiyorum.

Adaşımın kitabını duymuştum, kişisel gelişim kitaplarının insana yararı nedir hocam? Yani bu kitaptaki bir söz beni etkileyecek ve yaşamımdaki kötü şeyleri düzeltmeye mi odaklandıracak bu kitap bana?

Hocam okumadıysanız yer altından notları okuyun dipte olan bir adamın kendini nasıl farkında olmadan engellediğini anlatıyor.

Ailemle konuşmak benim için pek çözüm olmuyor 2 ablam var ve nedense hep zıt şeyler diyorlar bana. Mesela ders çalışamıyorum yani yapasım gelmiyor, bunu ablalarıma diyince "çalış bahane uydurma" gibi gibi zıt şeyler diyorlar. Bana lazım olan beni yanlışımı yüzüme nazikçe vurup çözüm yoluna ulaşmak bana yapamadığım şeyi yap demek yaramıyor -bunuda psikologlar yapıyor birkaç seans gittiğimde bana bu açıdan bakmayı öğretmişlerdi-

Deniyorum biliyor musun :D Sevdiğim yayıncı yayın açıyor bacağımı masanın üzerine atıyorum izliyorum fakat gene arka planda dönüyor aynı şeyler yani beynimin içinde. Oyuna giriyorum oyunun hikayesi çok güzel deniyor fakat sarmıyor neden bilmiyorum oyun çok güzel muhteşem ama olmuyor. Yemek yiyorum dışardan yemek söylemişim eve ve video açmışım izliyorum -yemek yemeyi çok seven birisiyim- zevk alamıyorum yani tamam yemeğin tadı güzel ama ekstra birşey olmuyor ve olması gerekiyor mu bilmiyorum.

Hocam aşırı saçma gelebilir de gelmeyebilir de YouTube da Hiç Komik Değil adında bi kanalı izlemeye başladım sabahtan akşama kadar kahkahalara boğuldum neşem geri geldi adeta sizi mutlu eden şeyleri tüketin.

Hocam aşırı saçma gelebilir de gelmeyebilir de YouTube da Hiç Komik Değil adında bi kanalı izlemeye başladım sabahtan akşama kadar kahkahalara boğuldum neşem geri geldi adeta sizi mutlu eden şeyleri tüketin.
Hocam bunu yapıyorum bende. Arkadaşım Hoşgeldin izlemeyi severim, yani Tolga Çevik. Bu adamı hep izlerim ve gülerim fakat benim sorunum şu. Ben geleceği düşünüyorum. Konuşma problemi yani hayatımı kafese sokuyor, bunu çözmem lazım gençliğim bitiyor ergenliğin ilk zamanlarında gençliğe ilk adımımı attığımda içimde sosyallik fışkıran birisinin bir sorun yüzünden asosyal olması yüzüme vuruyor. Dersler tamam yapılabilir bu güç bende var fakat konuşma problemini yenmek için uğraşmak ve dersler birleşince aklım karışıyor. Kitap okuyorum aklımda ders yap ders yap diyen birisi, kitabın konusundan uzaklaştırıyor beni. Aynısı zıttı içinde oluyor.

Geri
Yukarı