Hiçbir şeyden emin olamıyorum

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Boş
Olayı açayım biraz, ben hafif takıntı hastasıyım sanırım. Bakın aklımdaki bazı asalak senaryoları anlatayım:

Gözlük kırılması: benim bir gözlüğüm var ve 400 TL'ye aldık zamanında. Kırılmasından korkarım epey çünkü yenisini aldıracak parayı ben karşılayamam, gereksiz yere aileme yük olurum korkusu var. O yüzden gece uyurken gözlük kabıma gözlüğümü koyduğumdan emin olmak için en az 15 defa bakıyorum.

Sebebini bende kalmasını istediğim bir şey daha var ve en korktuğum durum.

Özel hayat: benden habersiz özel hayatıma girilmesinden nefret ederim. Daha geçen yıl oldu, arkadaşımla özel meseleler konuşuyoruz; ağabeyim gördü, 2 ay dalga konusu oldum evde. Bu yüzden telefonumun uyku modunu 1 dakika yaptım ve 5 defa aç kapa yaparım.

Açıkçası daha varda gerçekten küçük sebepler ama büyüyebilirler. Başımın etini şu anlık yiyen iki üç sebep var. İradenin kazanacağını biliyorum ama bu soruna direkt tek atabileceğim bir yöntem varsa bilmek isterim. Yaşayan oldu mu böyle bir durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olayı açayım biraz, ben hafif takıntı hastasıyım sanırım. Bakın aklımdaki bazı asalak senaryoları anlatayım:

Gözlük kırılması: Benim bir gözlüğüm var ve 400 TL'ye aldık zamanında. Kırılmasından korkarım epey çünkü yenisini aldıracak parayı ben karşılayamam, gereksiz yere aileme yük olurum korkusu var. O yüzden gece uyurken gözlük kabıma gözlüğümü koyduğumdan emin olmak için en az 15 defa bakıyorum.

Sebebini bende kalmasını istediğim bir şey daha var ve en korktuğum durum.

Özel hayat: Benden habersiz özel hayatıma girilmesinden nefret ederim. Daha geçen yıl oldu, arkadaşımla özel meseleler konuşuyoruz; ağabeyim gördü, 2 ay dalga konusu oldum evde. Bu yüzden telefonumun uyku modunu 1 dakika yaptım ve 5 defa aç kapa yaparım.

Açıkçası daha varda gerçekten küçük sebepler ama büyüyebilirler. Başımın etini şu anlık yiyen iki üç sebep var. İradenin kazanacağını biliyorum ama bu soruna direkt tek atabileceğim bir yöntem varsabilmek isterim. Yaşayan oldu mu böyle bir duru mu?

Bunlar takıntı falan değil mesela sadece gözlüğüne çok önem veriyorsun ve özel hayatının yayılmasını istemiyorsun bunlar basit şeyler bunlar takıntıdan çok değer vermek ve gıcık olmak.

Bunlar pek abartı şeyler gibi gelmedi bana gözlüğünü önemsemen ve özel hayatına karışılmamasını istemen normal. İlerlerse sıkıntı olabilir.

Bu arada 400 ₺'lık gözlüğün garantisi de vardır ya götürürsün yapıyorlar kolay kolay çerçevesi kırılmaz zaten. Camlar düşündüğün kadar pahalı değil inorganik kullanmıyorsan.

Dert etme o kadar, sakınan göze çöp batar. Bir kaç yıl sonra gözlükle uyursun korkmadan, alıştıktan sonra.

Bunlar ufak çapta oluyorsa dert etme herkes aynı şeyi yaşıyor. Eğer günlük hayatını zora sokacak veya psikolojini kötü etkileyecek seviyedeyse OKB belirtisi.

Seni rahatsız ediyorsa gidip doktora görünmelisin. Cidden bir sorun olup olmadığını, varsa nasıl çözebilieceğini en iyi doktor bilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı