Hiçbir sorunu olmayan sistemin kasası değişince sistem açılmıyor

adalet102

Kilopat
Daha fazla  
RAM
XPG Lancer DDR5 1x16gb 6400Mhz Cl 32
Ekran kartı
MSI RTX 4090 Gaming X Trio
Anakart
MSI x670e
İşlemci
AMD Ryzen 7800x3d
Selamünaleyküm arkadaşlar hiçbir sorunu olmayan sistemimin kasasını değiştirdim güç tuşuna bastığımda RAM ARGB'leri dışında hiçbir şey çalışmıyor ne PSU'nun fanı ne fanlar ne ekran kartı hiçbir şey çalışmıyor sorunun PSU da olduğunu düşünerek PSU'yu değiştirdim ancak sorun devam etti fikirlerinizi bekliyorum.

P_20231104_164118.jpg

P_20231104_165329.jpg

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
  1. Tüm kabloları kontrol edin ve sıkıca takıldığından emin olun.
  2. RAM'leri çıkarın ve tekrar takın.
  3. Ekran kartını çıkarın ve tekrar takın.
  4. İşlemciyi çıkarın ve tekrar takın.
Bu adımları da denedikten sonra sorun çözülmezse, sorunun anakart veya işlemciden kaynaklanma olasılığı yüksektir. Bu durumda, anakartınızı veya işlemcinizi test etmeniz gerekir.

Anakartınızı veya işlemcinizi test etmek için, bir test sisteminin parçası olarak kullanabilirsiniz. Test sistemi yoksa, bir teknik servise götürmeniz gerekebilir.

İşte bu adımların her birinin ayrıntılı bir açıklaması:

Kasadaki tüm kabloları kontrol edin ve sıkıca takıldığından emin olun. Özellikle, güç kablolarının, veri kablolarının ve fan kablolarının sıkıca takıldığından emin olun.

RAM'leri çıkarın ve tekrar takın. RAM'leri çıkarırken, RAM'lerin yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun.

Ekran kartını çıkarın ve tekrar takın. Ekran kartını çıkarırken, ekran kartının yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun.

İşlemciyi çıkarın ve tekrar takın. İşlemciyi çıkarırken, işlemcinin yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan ve işlemci pimlerinin hasar görmediğinden emin olun.

Umarım bu bilgiler sorunuzu çözmenize yardımcı olur.

Bu adımları da denedikten sonra sorun çözülmezse, sorunun anakart veya işlemciden kaynaklanma olasılığı yüksektir. Bu durumda, anakartınızı veya işlemcinizi test etmeniz gerekir.

Anakartınızı veya işlemcinizi test etmek için, bir test sisteminin parçası olarak kullanabilirsiniz. Test sistemi yoksa, bir teknik servise götürmeniz gerekebilir.

İşte bu adımların her birinin ayrıntılı bir açıklaması:

Kasadaki tüm kabloları kontrol edin ve sıkıca takıldığından emin olun. Özellikle, güç kablolarının, veri kablolarının ve fan kablolarının sıkıca takıldığından emin olun.

RAM'leri çıkarın ve tekrar takın. RAM'leri çıkarırken, RAM'lerin yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun.

Ekran kartını çıkarın ve tekrar takın. Ekran kartını çıkarırken, ekran kartının yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan emin olun.

İşlemciyi çıkarın ve tekrar takın. İşlemciyi çıkarırken, işlemcinin yuvalarına düzgün bir şekilde oturduğundan ve işlemci pimlerinin hasar görmediğinden emin olun.

Umarım bu bilgiler sorunuzu çözmenize yardımcı olur.
Hocam ilgi alakan için teşekkürler dediklerinin hepsini yapmıştım çözüm bulamayınca anakartı servise gönderdim kart iptal değişim talep ettim yenisini gönderecekler

Yeni konular

Geri
Yukarı