Hiçbir uygulama açık değilken CPU %100 oluyor

Pro_Sandly

Hectopat
RAM
3GB
Ekran kartı
Yok
İşlemci
İntel Pentium Dual Core E6500 2.93GHz
Arkadaşlar merhaba ilk önce. Bilgisayarı yeni sıfırladım ve Windows 7 Pro kurdum. Şuan sadece google açık ve CPU %100 kullanıyor. Youtube'de gezmeyi denedim videolar gecikmeli ve donduğunu fark ettim. Görev yöneticisine girdiğimde CPU %100 oluyor. %99'a dahi düşmüyor. İşlemcim İntel Pentium e6500 2.93GHz. Yardımcı olmanızı canı gönülden istiyorum. Teşekkürler. Ayrıca şuan bilgisayarımı yeniden başlattım. Başlattığım gibi CPU %86-%70 Arasında Gidip geliyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66,1 KB · Görüntüleme: 62
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    44,2 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba ilk önce. Bilgisayarı yeni sıfırladım ve Windows 7 Pro kurdum. Şu an sadece Google açık ve CPU %100 kullanıyor. YouTube'da gezmeyi denedim videolar gecikmeli ve donduğunu fark ettim. Görev yöneticisine girdiğimde CPU %100 oluyor. %99'a dahi düşmüyor. İşlemcim Intel Pentium E6500 2.93GHz. Yardımcı olmanızı canı gönülden istiyorum. Teşekkürler. Ayrıca şu an bilgisayarımı yeniden başlattım. Başlattığım gibi CPU %86-%70 arasında gidip geliyor.

Bilgisayar artık beni bırak diyor. İşlemler yazan sekmeye girip en çok CPU'yu ne kullanıyor görebilirsin.

O işlemci ömrünü tamamlamış ustam istersenix Linux'a geçmeniz daha iyi olur ama 3 bin TL civarına işinizi görecek bir PC toplayabilirsiniz.

Bilgisayar artık beni bırak diyor. İşlemler yazan sekmeye girip en çok CPU'yu ne kullanıyor görebilirsin.
Bilgisayarı yeni açtım hiçbir şey açık değil.

O işlemci ömrünü tamamlamış ustam istersenix Linux'a geçmeniz daha iyi olur ama 3 bin TL civarına işinizi görecek bir PC toplayabilirsiniz.
Çözüm yeni işlemci almak mıdır?

Elimde bir işlemci daha mevcut Intel Pentium E2200 2.20GHz yeterli olur mu?

E2200 daha yavaş ustam 2. nesil i3 bile büyük fark yaratır sizi tavsiyem yeni bir kasa almanız bunu kullanacaksanızda Linux'a geçin ama gene performansı iyi olmaz işlemci çok eski. i3 2130 mesela 100 TL'ye bulunabiliyor. Sizin işlemciyi scrap olarak görüyorlar yurt dışında geri dönüşüme yollanıyor artık.

E2200 daha yavaş ustam 2. nesil i3 bile büyük fark yaratır sizi tavsiyem yeni bir kasa almanız bunu kullanacaksanızda Linux'a geçin ama gene performansı iyi olmaz işlemci çok eski. i3 2130 mesela 100 TL'ye bulunabiliyor. Sizin işlemciyi scrap olarak görüyorlar yurt dışında geri dönüşüme yollanıyor artık.
Teşekkürler, i3 2130 gayet iyi bir işlemci mi?

1155 Pin işlemci ddr 2 bilgisayarıma uyar mı?

Teşekkürler, i3 2130 gayet iyi bir işlemci mi?

1155 Pin işlemci DDR 2 bilgisayarıma uyar mı?

Pardon uymaz ustam DDR3 bahsettiğim sistem. Anakartta almanız lazım komple sistemi yenilemeniz lazım. O masrafa girilince bütçe belirleseniz daha doğru yardımcı olabiliriz aslında o bütçeye göre sistem toplanabilir.

Geri
Yukarı