Hiçkimseyle mesajlaşmıyorum

Tofiq

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da göründüğü gibi, kimseyle yazışmıyorum. Etrafımdakı insanlar her an biriyle WhatsApp veya Instagram üzerinden yazışıyor. WhatsApp'ımda sadece okul grupları var. Instagram'da arkadaşlarımı takip ediyorum ama hiçbiriyle yazışmıyorum. Çok sosyal de değilim :(. Ne yapmalıyım?

Başlıkta da göründüğü gibi, kimseyle yazışmıyorum. Etrafımdakı insanlar her an biriyle WhatsApp veya Instagram üzerinden yazışıyor. WhatsApp'ımda sadece okul grupları var. Instagram'da arkadaşlarımı takip ediyorum ama hiçbiriyle yazışmıyorum. Çok sosyal de değilim :(. Ne yapmalıyım?
En iyisi böyle, bırak böyle kalsın. Sosyallik cidden ihtiyacın olan şey değil şu an. Ha illaha ki diyorsan sosyalleşeceğim; sosyal medya sosyalleştirmez, dışarı çık.

Instagram'da arkadaşlarının ilgisini çekeceğini düşündüğün Reels'leri atabilirsin. Onlar da sana atmaya başlayacaktır. Onun dışında arkadaşların ödev neydi sınav konuları neydi diye falan sor ordan muhabbet aç hocanızdan falan bahset. İletişim kurmak istemen yeterli bunun birçok yolu var.

Sosyal medya bir araçtır usta bu hani takip veya Instagram'la olacak iş değil beraber yaptığınız aktiviteler geçirdiğiniz zamanlar ortak noktalarınız veya sohbetleriniz arkadaşlık bağını güçlendirir eğer konu açamıyorum diyorsan arkadaşlarım ne sever neden bahsedebilirim diye düşün ya da basit gündelik hayattan bir şeyler sor illa sohbet döner bence ve ekstradan belirteyim kankam herkesle pek yakın olamazsın ya da her zaman beraber o yüzden çok düşünüp üzme kendini.

Konuşmak ve takılmak istediğin biriyle görüşmeyi teklif et. O da evet derse, buluşunca sanki onu eğlendirmek zorundaymışsın veya o seni eğlendirmek zorundaymışsın gibi davranma. Mesela gidin bir kahve için biraz takılın. Belki arkasından bir yemek falan yerseniz biraz boş gezer dağılırsınız. Hem kendini hem karşındakini her saniye acayip havalı ve eğlenceli şeyler yapmak zorundaymışsınız gibi hissetirme. Eğer öyle yaparsan karşındaki kişi kendisinde bir sorumluluk hisseder ve senden uzaklaşır. Görüşmek istediğin kişinin nelere ilgi duyduğunu öğren, biraz o konulara bilgi edin. Muhabbeti açılınca karşılıklı sohbet dönsün. Karşındakini yok yere göklere çıkarma. Senin değerini düşürür bu sefer sana karşı tavrı seni ondan soğutur. Ufak ufak takılmalarla zamanla iyi olur. Ortak bir etkinlik bulursunuz, mesela PS kafede FIFA atmak falan gibi. Düzenli aralıklarla onu yaparsınız. Haftada bir gün önden bir kahve, arkadan FIFA falan gibi şeyler.

Geri
Yukarı