High Power 500W 80+'dan Cızırtı Sesi Geliyor

@aruiroth

Sen o üründeki arkadaşın yorumuna bakmışsın galiba. Ne dediğini bilmiyor, Coil Whine ekran kartından kaynaklanır güç kaynağıyla en ufak alakası yok.
Biraz araştırdım da bu konu hakkında psulardada coil whine olabiliyorumuş gordugum kadarıyla.Benimki coil whine ise umrumda olmaz ama 450 de.olmayip 970 de baslamasida sanki yetmiyor imajı verdi 3 hafta dayansa yeter.

Biraz araştırdım da bu konu hakkında psulardada coil whine olabiliyorumuş gordugum kadarıyla.Benimki coil whine ise umrumda olmaz ama 450 de.olmayip 970 de baslamasida sanki yetmiyor imajı verdi 3 hafta dayansa yeter.
1. Olarak güç kaynağınız yetersiz.
2. Olarak işlemciniz düşük darboğaz olabilir.

Paylaştığınız bileşenlere bakıldığında güç kaynağı yeter gibi gözüküyor. Sistemin ne kadar güç çektiğini ölçen cihazlar var. Bu cihazla ölçüm yapıp kaç Watt çektiğine bakarsanız aklınızda bir fikir oluşabilir. Eğer gerçekten güç yetmeme olayı varsa işlemcinin max kullanım durumunu ve ekran kartının frekanslarını düşürebilirsiniz.
Güç kaynağı kaliteliyse buna karşı gerekli önlemleri almıştır muhtemelen. High Power markası hakkında çok fazla kötü yorum görmedim. Güç kaynağının yanması gibi bir senaryoya kadar gideceğini sanmıyorum. Yine de kontrol etmeni öneririm.

Donanımhaber değil kardeşim burası. Bana göre değil ne demek? Elinde bir kanıtın var mı bir karşılaştırman var mı? 4 ayda 1000 mesaja nasıl ulaştığın belli senin zaten. Aklına ne geldiyse post atmışsın her konuya anlaşılan.
Sizi ilgilendirmez benim ne kadar yorum yazdığım. Forumda aktif bir şekildeyim. Birçok kişi önermiyor zaten.

Coil Whine basit bir sorun abartmaya gerek yok. Bu sorun ekran kartlarında da oluyor. Sesin güç kaynağından geldiğine emin olun. İmkanınız varsa başka bir GTX 970 ile deneyin.

Sorunun Coil Whine olduğuna ve güç kaynağından kaynaklandığına kesin kanaat getirdikten sonra ilerleyen süreçte -ne zaman fırsat bulursanız artık- güç kaynağını değiştirebilirsiniz. Coil Whine oluyor diye sistem hasar görme riski oluşmaz.

Bugüne kadar 3-4 tane güç kaynağı yaktım. Benim hatamla yanan da oldu akım sorunları nedeniyle yanan da oldu. Hiç birinde bileşenlere bir zarar gelmedi. Üstelik bunları parçaların çok kaliteli olmadığı 2001-2006 yılları arasında yaşadım. Şu an çoğu parça bu konuda dirençli üretiliyor. Coil Whine olduğuna eminseniz kesinlikle acele bir şekilde güç kaynağı almanıza gerek yok.

Coil Whine basit bir sorun abartmaya gerek yok. Bu sorun ekran kartlarında da oluyor. Sesin güç kaynağından geldiğine emin olun. İmkanınız varsa başka bir GTX 970 ile deneyin.

Sorunun Coil Whine olduğuna ve güç kaynağından kaynaklandığına kesin kanaat getirdikten sonra ilerleyen süreçte -ne zaman fırsat bulursanız artık- güç kaynağını değiştirebilirsiniz. Coil Whine oluyor diye sistem hasar görme riski oluşmaz.

Bugüne kadar 3-4 tane güç kaynağı yaktım. Benim hatamla yanan da oldu akım sorunları nedeniyle yanan da oldu. Hiç birinde bileşenlere bir zarar gelmedi. Üstelik bunları parçaların çok kaliteli olmadığı 2001-2006 yılları arasında yaşadım. Şu an çoğu parça bu konuda dirençli üretiliyor. Coil Whine olduğuna eminseniz kesinlikle acele bir şekilde güç kaynağı almanıza gerek yok.
Ses PSU dan geliyor kasanın dışına çıkarıp kafamı yaklastirdim ve psudan geliyor net bir sorun cikarmiyacaksa 1 ay idare ederim. Aklımda Aerocool kcas 600W var diğerleri çok pahalı önerilere aciğim cooler master hariç onlarda sıkıntılar varmış .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı