High Power 600W ECO PSU çok ses yapıyor

Esperoja

Kilopat
Makaleler
34
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba, benim sistemim şu şekilde: İşlemci: Intel i7-4790 /ekran kartı: GeForce GTX 970 / anakart: Gigabyte H97-HD3 / bellek: Hi Level (8x2) / SSD: James Donkey 120 GB / HDD: Seagate Barracuda 1TB, ancak PSU geceleri uyumamı engelleyecek derecede fan sesi geliyor kafayı yemek durumundayım, sistemimi 4 5 ay sonra GTX 1660 Super, RX 5600 XT, RTX 2060 ekran kartlarından ilk hangisi indirime girerse satın alarak yükselteceğim, 600W PSU almam önerildi sizce 600W PSU alırsam, 4 5 ay sonra üstte bahsettiğim 3 ekran kartından birine geçiş yaptığımda herhangibir sıkıntı olur mu? Sistemime gerektiğinden fazla W değerine sahip olduğu için sıkıntı yaşar mıyım? Ayrıca anakartım ATX olduğundan dolayı ona özel bir PSU almam mı lazım?
Kullandığım PSU: Bross Atx 450 Power Supply 450W - incehesap.com
Önerilen PSU: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Şu an elinizde High Power PSU var mı alacak mısınız? Başlığa yanlış mı yazıldı yoksa anlayamadım. 600 Watt 80+ güç kaynağı o ekran kartlarının üçünü de yeterli olacaktır. Fazla Watt değeri sisteminize zarar vermez. Sistemin ihtiyacı ne kadarsa güç kaynağından o kadar çeker. Anakartınız için özel bir PSU almanıza gerek yok.

Son düzenleme:
Başlığı moderatör arkadaş yanlış anlayıp yanlış düzeltmiş, High Power PSU almayı planlıyorum. Şimdiden alsam ilerde upgrade yaptığımda sıkıntı çıkarmı diye sormak istemiştim çünkü elimdeki psu 80+ değil ve çok ses yapıyor.

Arkadaşlar merhaba, benim sistemim şu şekilde: İşlemci: Intel i7-4790 /Ekran kartı: GeForce GTX 970 / Anakart: Gigabyte H97-HD3 / bellek: Hi Level (8x2) / SSD: James Donkey 120 GB / HDD: Seagate Barracuda 1TB, ancak PSU geceleri uyumamı engelleyecek derecede fan sesi geliyor kafayı yemek durumundayım, sistemimi 4 5 ay sonra GTX 1660 Super, RX 5600 XT, RTX 2060 ekran kartlarından ilk hangisi indirime girerse satın alarak yükselteceğim, 600W PSU almam önerildi sizce 600W PSU alırsam, 4 5 ay sonra üstte bahsettiğim 3 ekran kartından birine geçiş yaptığımda herhangi bir sıkıntı olur mu? Sistemime gerektiğinden fazla W değerine sahip olduğu için sıkıntı yaşar mıyım? Ayrıca anakartım ATX olduğundan dolayı ona özel bir PSU almam mı lazım?
Kullandığım PSU: Bross Atx 450 Power Supply 450W - incehesap.com
Önerilen PSU: High Power 600W 80+ Bronze ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı (HPE-600BR-A12S) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

Merhabaalr bende highg Power 600W 80+ almayı düşünüyorum aldınızmı memnun musun yoksa farklı bir markamı aldınız?

Merhabaalr bende highg Power 600W 80+ almayı düşünüyorum aldınızmı memnun musun yoksa farklı bir markamı aldınız?
Bazı sıkıntılar oldu, biraz ses yapıyor kasamla da alakalı olabilir ancak memnunum bir sorun çkarmadı. Rtx 2060 ile kullanıyorum tabii ben bu güç kaynağını alalı 2 sene olmuş bu süre içerisinde yeni ve daha kaliteli modeller çıkmış olabilir. Artık pek sistem toplama işleri ile ilgilenmiyorum, bence bütçeniz ile konu açın günümüze uygun güzel bir model önerisi gelir.

Bazı sıkıntılar oldu, biraz ses yapıyor kasamla da alakalı olabilir ancak memnunum bir sorun çkarmadı. Rtx 2060 ile kullanıyorum tabii ben bu güç kaynağını alalı 2 sene olmuş bu süre içerisinde yeni ve daha kaliteli modeller çıkmış olabilir. Artık pek sistem toplama işleri ile ilgilenmiyorum, bence bütçeniz ile konu açın günümüze uygun güzel bir model önerisi gelir.
Nasıl bir ses

Yeni konular

Geri
Yukarı