High Power 650W 80 Plus 8 pin GPU kablosu uymuyor

Ynka

Hectopat
Merhabalar, dün yeni güç kaynağı aldım High Power 650W 80 Plus Bronze modüler bir güç kaynağı. Sadece 1 adet 8 pin ve 1 adet 4 pin var. Benim ekran kartım GTX 1060. tamda tek 8 pin istiyor ama güç kaynağındaki 8 pin girişi, ekran kartındaki 8 pin girişine uymuyor. Bazıları düz bazıları kavisli, hepsinin şekli oturuyor ama sondan alttaki uymuyor. Onun da düz olması lazım, ekran kartına girmesi için ama o da kavisli. Ne yapmam? Lazım dün Hadron 2 Molex girişli 8 pin sipariş ettim ekran kartımı tam güç besleyebilir mi bu kablo sıkıntı yaratır mı bana?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına işlemci güç soketi takmaya çalışıyor olabilirsiniz kontrol edin eğer bu kısım doğru ise 8 pin yanlış takılmış olabilir soketleri ayırıp diğer 4 pin ile birleştirmeyi deneyin.

Arkadaşlar anlatamıyorum galiba yarı modüler bi güç kaynağı için de sadece 1 tane 4 pin ve 1 tane 8 pin var h310 anakartım var ve 4 pinlik güç istiyor onu takıyorum orası tamam şuan vga dan görüntü alıyorum ama o diğer 8 pin ekran kartıma o içindeki demir şeylerin çerçevesinin 1 tanesinin şekli uyumsuz
arkadaşlar demek istediğinizi şimdi anladım evet o kablo işlemci içinmiş :( aldıgım adam bana ekran kartı kablosunu vermedi napmam lazım benim
Ekran kartına işlemci güç soketi takmaya çalışıyor olabilirsiniz kontrol edin eğer bu kısım doğru ise 8 pin yanlış takılmış olabilir soketleri ayırıp diğer 4 pin ile birleştirmeyi deneyin.
demek istediğinizi şimdi anladım evet o kablo işlemci içinmiş :( aldıgım adam bana ekran kartı kablosunu vermedi napmam lazım benim Alfais 4292 Pci-e 8 Pin Ekran Kartı Express Power Güç Çoklayıcı Y Kablosu | Trendyol bunu alsam olurmu modüler güç kaynağının arkasındaki 8 pin girişine bi ucunu diğer 8 pini ekran kartına bağlasam kullanabilir miyim

Son düzenleme:
Selamlar, Ben de High Power Super GD 850W Tam modüler güç kaynağı (High Power Super GD 850W 14cm Fan 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı) kullanıyorum ve sizin yaşadığınız problemin çok benzerini yaşıyorum. Başka PSU'lardan aldığım PCI-e kablolarının hiçbiri uymadı bu PSU'ya. Türkiye tedarikçisi ile iletişime geçtim ama onlar da doğru düzgün cevap vermediler maalesef. Piyasada bulunan custom kablolara da baktım, ancak onların da pin yapıları bu PSU'ya uymuyor. Siz hala aynı problemi yaşıyor musunuz? Çözdüyseniz paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Selamlar, ben de High Power super gd 850W tam modüler güç kaynağı (High Power Super GD 850W 14cm Fan 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı) kullanıyorum ve sizin yaşadığınız problemin çok benzerini yaşıyorum. Başka PSU'lardan aldığım PCI-e kablolarının hiçbiri uymadı bu PSU'ya. Türkiye tedarikçisi ile iletişime geçtim ama onlar da doğru düzgün cevap vermediler maalesef. Piyasada bulunan Custom kablolara da baktım, ancak onların da pin yapıları bu PSU'ya uymuyor. Siz hala aynı problemi yaşıyor musunuz? Çözdüyseniz paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Öncelikle merhaba ben 70 TL'ye PCI'e kablosu aldım 3 ay önce falan ama kabloyu taktıgım zaman kısa devreye düşüyordu ve calısmıyordu mecburen kabloyu iade ettim 2-3 ay civarı Molex dönüştürücü ile kullandım ve sonrasında 280TL'ye sattım Cooler Master B600 aldım yani benim PSU hikayem bu şekilde maalesef bunun tek çözümü dönüştürücü sizin güç kaynağı bayağı güzel 350 TL'ye cok rahat satıp Sharkoon 650W güç kaynaklarından alabilirsiniz veya dönüştürücü kullanabilirsiniz.size tavsiyem satmanız dönüştürücü işlerine ben güvenmiyorum

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok rahatsız edici bir problem. Standart pin yapısını kullanmamalarının yanında yeterli yedek parça desteği sunmamaları tam bir fiyasko. Öneriniz için teşekkürler. Eğer ben de bu PSU için üretilen bir kablo bulamazsam satıp başka bir PSU alacağım. Tekrardan teşekkürler.

Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten çok rahatsız edici bir problem. Standart pin yapısını kullanmamalarının yanında yeterli yedek parça desteği sunmamaları tam bir fiyasko. Öneriniz için teşekkürler. Eğer ben de bu PSU için üretilen bir kablo bulamazsam satıp başka bir PSU alacağım. Tekrardan teşekkürler.

Rica ederim benim aldıgım kabloda adamlara mesaj olarak belirtiyorsun güç kaynağını ben belirttim ama yine de kısa devre yaptı bu High Power PSU'lar böyle bence ugrasmayın ilana koyun satılana kadar 15 TL'ye bir Molex dönüşütürücü alın o şekil kullanın PS'unuz cok güzel bayağı para eder kaliteli bir güç kaynağı alabilirsiniz o paraya.

Geri
Yukarı