High Power 750W Güç kaynağından gelen cızırtı

mtngtc

Centipat
7 Yıldır High Power 750W PSU kullanıyorum son zamanlarda sadece ilk güç verdiğimde PSU'dan cızırtı ve hafif değişik bir yanık değil de metal kokusuna benzer farklı bir koku geliyor. Bilgisayarı böyle kullanmaya devam etmem sorun yaratır mı?

7 Yıldır High Power 750W PSU kullanıyorum son zamanlarda sadece ilk güç verdiğimde PSU'dan cızırtı ve hafif değişik bir yanık değil de metal kokusuna benzer farklı bir koku geliyor. Bilgisayarı böyle kullanmaya devam etmem sorun yaratır mı?
OCCT ile PSU'nuzu test edin. Yanık kokusu devam ediyorsa kesinlikle sisteminizde kullanmayın ve OCCT ile test etmeyin. Bana soracak olursanız PSU değiştirmenizi tavsiye ederim. Değişim olmayacaksa bir tamirciye test ettirmeniz daha iyi olur.

PSU yavaş yavaş ömrünü dolduruyor olabilir. 7 yıl iyi bir ömür bir PSU için. Fakat eğer sorun kondensatör ise yenileri ile değiştirip kullanılmaya devam bile edilebilir. Kondensatör koku yapar mı hiç bilmiyorum ben PSU tamir işlerinden anlamıyorum fakat eski PSU'ların tamir edildiğine ve zombi gibi dirilip çalıştıklarına şahit oldum daha önce.

Bütçeniz kurtarıyorsa yenisini almayı öneririm elbette.

Yorumlarınız için teşekkürler psunun kendi güç düğmesinden açıp kapadığımda böyle yapıyor ama direk prizden sök tak yaparak güç verdiğimde ses olmuyor psunun içini açıp baktım kondensatörler felan normal herhangi bir gariplik gözükmüyor ama dediğiniz gibi 7 yıl değişim vakti gelmiştir

Yeni konular

Geri
Yukarı