High Power Elite 750W 80+ Bronze alınır mı?

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bütçem 2200 TL civarı ve en iyi PSU bu sanırsam alınır mı?

3500TL'ye aynı markanın Gold sertifikalı ATX 3.0 modeli var. Aradaki farka değecek özellikleri var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Merhaba. Bütçem 2200 TL civarı ve en iyi PSU bu sanırsam alınır mı?

3500TL'ye aynı markanın Gold sertifikalı ATX 3.0 modeli var. Aradaki farka değecek özellikleri var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Örnek veriyorum ASUS ROG STRIX 750G Aura 80+Gold Full modüler güç kaynağında ATX 3.0 desteği vardır.
Bu sayede MSI RTX 4080 Super Suprim X 16 GB kartı rahatlıkla besleyecek.
Güç kaynağının ATX 3.0 olmasının faydasını burada görüyoruz.

Örnek veriyorum ASUS ROG STRIX 750G Aura 80+Gold Full modüler güç kaynağında ATX 3.0 desteği vardır.
Bu sayede MSI RTX 4080 Super Suprim X 16 GB kartı rahatlıkla besleyecek.
Güç kaynağının ATX 3.0 olmasının faydasını burada görüyoruz.

Peki hocam genel anlamda bütçe zorlanmalı mı? Arada 1400-1300 TL'lik fark var yani uzun ömürlü olması açısından daha mı iyidir ne dersiniz? Ben PSU'dan anlamıyorum 2200'lük tüm 750W PSU'ları insanlar kötülüyor iyi değil diyor tier muhabbetleri varmış. Bu 3500 TL liği önerdiler fakat bütçemi pek zorlamak istemiyorum. Ama sonuçta sistemin kalbi bu olacak yani.

Peki hocam genel anlamda bütçe zorlanmalı mı? Arada 1400-1300 TL'lik fark var yani uzun ömürlü olması açısından daha mı iyidir ne dersiniz? Ben PSU'dan anlamıyorum 2200'lük tüm 750W PSU'ları insanlar kötülüyor iyi değil diyor tier muhabbetleri varmış. Bu 3500 TL liği önerdiler fakat bütçemi pek zorlamak istemiyorum. Ama sonuçta sistemin kalbi bu olacak yani.

Sistemin kalbi güç kaynağı olacaksa eğer ASUS ROG veya MSI serisi bir güç kaynağına yönelmek daha doğru olacaktır.
Yakın zamanda işlemci ve ekran kartı değişikliği yaptınız mı?

Sistemin kalbi güç kaynağı olacaksa eğer ASUS ROG veya MSI serisi bir güç kaynağına yönelmek daha doğru olacaktır.
Yakın zamanda işlemci ve ekran kartı değişikliği yaptınız mı?

Hocam benim ekran kartım RX 6800 XT, işlemcim Ryzen 5 5600 (OC yapacağım 4.8 lere) dolayısıyla 750W PSU almam gerekiyor ben ilk defa kasa diziyorum. Bütçem 2200 TL idi fakat insanlar o kadar laf etti ki bu PSU'lara bende o yüzden son çare hem ATX destekli hem Gold sertifikalı olduğu için High Power'e yöneldim. Dedim biraz daha öderim yapacak bir şey yok. ASUS MSI falan hayatta alamam hocam onlar iyice pahallıdır.

Hocam benim ekran kartım RX 6800 XT, işlemcim Ryzen 5 5600 (OC yapacağım 4.8 lere) dolayısıyla 750W PSU almam gerekiyor ben ilk defa kasa diziyorum. Bütçem 2200 TL idi fakat insanlar o kadar laf etti ki bu PSU'lara bende o yüzden son çare hem ATX destekli hem Gold sertifikalı olduğu için High Power'e yöneldim. Dedim biraz daha öderim yapacak bir şey yok. ASUS MSI falan hayatta alamam hocam onlar iyice pahallıdır.

ASUS ROG satın almadan önce kullandığım güç kaynağı buydu benim;
2022 Ocak ayından 09.09.2023'e kadar kullandım Full Moduler olmayan Japon kapasitörleri olan broze basit bir güç kaynağıydı.
İnanılmaz da memnun kaldım bu süre zarfında kullanırken. RTX 3060 ile beraber kullanıyordum.
Tabii ki Cougar 750W Bronze güç kaynağı MSI RTX 4080 Super Suprim X 16 GB kartı besleyemez.
Daha sonra 10.09.2023'te ASUS ROG STRIX 750G Aura 80+Gold'a geçtim sonuç benim için harika.
Şu an ki takılı güç kaynağı nedir anakartınızdaki?

Yeni konular

Geri
Yukarı