High Power Performance GD 600W 528 TL

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7

Fiyatı normalde 650-750 TL bandında Akakçeye göre:

Kendisi B tier fiyatına göre çok kaliteli bir PSU.
1.5 yıl kadar önce, benzer fiyatta neredeyse PSU bile yokken B tier Performance GD 450-550 TL civarına satılıyordu. "O zaman için" 800TL'ye kadar bundan iyi PSU yoktu.

Mâlum Tier List'ler ve forumda PSU hakkında teknik bilgiye sahip birkaç kişiden biri olan Ali Rıza hocam şiddetle öneriyordu bu PSU'yu. PSU isteyen herkese bunu öneriyorduk. Ondan sonra stoktan mı yoksa çok sattığından mı bilemiyorum fiyatı 700-800TL'lere fırlamıştı.

Şu anda CX-F ve Performance GD TR'de iyi fiyata satılan, fiyat/performans oranı yüksek PSU'lar. Açıkcası bunların altındaki PSU bile önermiyorum ben. Zira hepsi D Tier dandik PSU'lar.

PSU ihtiyacınız varsa 528 TL şu an iyi bir fiyat. Almanızı öneririm.

Son düzenleme:
Zira hepsi D Tier dandik PSU'lar.
Peki Corsair CV550W hakkında ne düşünüyorsunuz. Şu anda fiyatını hak etmediğini düşünüyorum. Ama 360 TL'ye zamanında i7-2600'lü sistemime aldığım için ve C Tier olduğu için pek sallamamıştım. Bu arada güzel indirim.👌

Peki Corsair CV550W hakkında ne düşünüyorsunuz. Şu anda fiyatını hak etmediğini düşünüyorum. Ama 360 TL'ye zamanında i7-2600'lü sistemime aldığım için ve C Tier olduğu için pek sallamamıştım. Bu arada güzel indirim.👌

İndirimsiz hali aynı fiyatta olan CX-F üst serisi varken alınmaz:

@Strider0628 CV550 tier liste göre C değil D. Çünkü CV650 ve üstü modellerde DC-DC çevirici bulunmakta fakat, CV serisinin alt güçlerdeki PSU'larında eski tip grup regülasyonu mevcut.
Doğru diyorsunuz. Ben burada yapılan bir makaleden hatırladığım kadarı ile yazmıştım zaten. Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.

@Strider0628 CV550 tier liste göre C değil D. Çünkü CV650 ve üstü modellerde DC-DC çevirici bulunmakta fakat, CV serisinin alt güçlerdeki PSU'larında eski tip grup regülasyonu mevcut.
Benden hızlı davrandınız :(
Açıkcası CV450/550, VS serisi ile aynı sayılır.

Benden hızlı davrandınız :(
Açıkcası CV450/550, VS serisi ile aynı sayılır.

O zaman bu listeyi bundan sonra pek de ciddiye almayayım. 👍

O zaman bu listeyi bundan sonra pek de ciddiye almayayım. 👍

O biraz eksik bir liste ki Linus Tech Tips'in listesinde de bazı gariplikler mevcut. PSU seçerken en iyisi, kapsamlı inceleme bulup ona göre bakmak. O forumda JonnyGURU'nun yorumları baya bir bilgi içeriyor. Bir de Aris'in (Tom's Hardware) incelemeleri ve makaleleri kapsamlı oluyor.

O biraz eksik bir liste ki Linus Tech Tips'in listesinde de bazı gariplikler mevcut. PSU seçerken en iyisi, kapsamlı inceleme bulup ona göre bakmak. O forumda JonnyGURU'nun yorumları bayağı bir bilgi içeriyor. Bir de Aris'in(Tom's Hardware) incelemeleri ve makaleleri kapsamlı oluyor.

İleride zaten ciddi bir listeye ihtiyacım olacak gibi. Şu anda ana sistemde Gigabyte P750GM Gold PSU var. Patlayacak diye ödüm kopuyor. Corsair RMX serisine sıcak bakıyorum. Önerilerinizi dikkate alacağım teşekkürler.

O biraz eksik bir liste ki Linus Tech Tips'in listesinde de bazı gariplikler mevcut. PSU seçerken en iyisi, kapsamlı inceleme bulup ona göre bakmak. O forumda JonnyGURU'nun yorumları baya bir bilgi içeriyor. Bir de Aris'in (Tom's Hardware) incelemeleri ve makaleleri kapsamlı oluyor.
Tomshardware'in PSU incelemelerini biliyorum. Ben oradan bakıyordum.

Bir önceki konuda FSP için aradım da bulamadım maalesef :(

Geri
Yukarı