High Power PSU markası güvenilir midir?

Apatheon

Decapat
Merhaba arkadaşlar, High Power'ın çıkarttığı HPS-750GD-F14C güç kaynağına sahibim. Aklımdaki bir soru ise acaba daha bilindik bir marka ile değiştirmemin mantıklı olup olmayacağıdır. High Power'ın zamanında iflas etmiş ve de markete isimlerini Sirtec'ten High Power'a değiştirerek yeniden piyasaya girmiş bir firma olması pek hoş durmadı benim açımdan. Türkiye pazarı haricinde incelemelerini bulmak imkansız durumda, Linus Tech Tips ve de birçok farklı yerde adları pek parlak gösterilmiyor, zaten 2013'ten beri Amerika'da piyasada değiller (pcpartpicker gibi Amerikan bazlı sitelerde görünmemelerine sebebiyet veriyor). Ne kadar fazla benim modelimde japon kapositörleri ve de 12V yolunun yeterince yüksek miktarda akım çıkmasına rağmen aklımda birçok soru var.

Sistemim toplamda 500 Watt kullanmaktadır (SLI değildir)

Temiz Voltaj sunuyor mu?
Ne kadar kalitelidir? High-end sistemimin düşük kalite bir PSU'dan dolayı zarar görmesini pek istemem (1080Ti - 8700K)
Voltaj ve Akım regülasyonu üst seviye midir? Sonuçta tek alabildiğim bilgi kendi sitelerindeki bilgiler ve de kendi sitelerinde yazan "üst seviye" gibi tabirlerin pek bir manası gözümde olmuyor, sonuçta incelemeleri internette yok ve de kullanıcıların düşüncelerini yorumlarını göremiyorum. Sanırsam High Power'ın elimdeki modelide Türkiye harici yok çünkü kendi sitelerinde görünmüyor.
Gerçekten 750 Watt mıdır yoksa sadece ibarede mi öyledir?
Ripple sıkıntısı var mıdır?

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU markasını sosyalde çoğu kişi öneriyor 600W olanı haricinde çok öneren gördüm ben de dahil. 750W +80 gold içeriyor ve gayet güzel özelliklere sahip. Zarar vereceğini sanmam. Yine de güvenemiyorsanız iade edip @CJack60 'ın önerdiği şu PSU'ya bakabilirsin.

Bahsettiğiniz modelin testlerini bulamadım, başka Gold modelin bir testini buldum. Ripple değerleri ortalama, ne çok iyi ne çok kötü. Kabul edilebilir makul Ripple değerleri var. En basitinden 12V kanalından tam yükte 39.7 mV ile yeterli değeri sunabiliyor. Daha iyisi olabilirdi ama bu da yeterli.

18.8 ms Hold Up Time'ı var ve yeterli. Load Regulasyonu tüm kanallarda Corsair'in CX serisinden ortalama %58 daha iyi. Kıyaslamanız için söylüyorum. Yani üst seviye değil.

Fena değil. Beklentiyi ne yüksek tutun, ne de az. O modeli tekrar araştıracağım ama en azından farklı Gold bir modelin testlerini yazarak kafanızda bir şekil oluşturmaya çalıştım.

Son düzenleme:
Her gün acaba bir şey olacak mı diye endişeyle aldığın sistemden zamanla soğuyup hevesin kaçacağına değiştirme imkanın varsa değiştir için rahat olsun. Sonuçta bahsini ettiğin parçalar üst seviye olduğundan doğacak riski minimum seviyeye getirmek yararınadır.

Hızlı cevap için teşekkür ederim @Oreki
En azından Corsair'in vasat CX serisinden daha iyi, bu da bir gelişme; internetten kendi araştırmalarımla senin kadar bilgi edinememiştim, gene teşekkürlerimi sunayım. Şu an da Online Line Interactive bir UPS kullandığım için eskiden marka orta halli düşüncesiyle pek önemsememiştim açıkçası; şu sıralar, artık UPS'imin fan sesi beni rahatsız ettiğinden ötürü kaldırmaya karar verdim; kaldırmadan öncede güç kaynağımın bana sıkıntı çıkarabileceğini sezdim, sonuçta pahalı bir makine kullanınca insan Türkiye'deki elektrik kalitesizliğinden dolayı tedirginleşiyor. Sizce değiştirmem mantıklı olacak mıdır? Aklımda şu sıralar uykularımı tek bölen soru güç kaynağım diyebilirim :/ Corsair'in HXi serisini beğendim ama acaba overkill mi olur bilemedim. HX ve HXi serisi arasında kaldım gibi. RMx serisi de ilgimi çekti. Sistemim dediğim gibi 500 Watt kullanıyor, orta seviye OC yapıyorum o yüzden 570 gibi bir değerden söz ediyoruz ortalama. Sizce yeni bir PSU alma kararı verirsem aynı şekilde 750 Watt mı tercih etmeliyim? 850 Watt seçeneklerinde 40$lık bir fiyat artışı söz konusu ve de fazla bir meblağ değil gibi geldi. Şimdiden gene teşekkürler :) Yorduk, kusra bakmazsınız umarım.

P.S: Ben bunu yazarken öneride bulunmuşsunuz, fark etmem geç sürdü, Evga önermişsiniz, ben de Corsair, Seasonic Focus serisi, ve de EVGA SuperNova arasında kalmıştım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı