Çözüldü High Sierra Disk1S1 Media is Not Present Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NsLion

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ekteki görüntüdeki gibi sorun yaşıyorum. Mevcut Configlerin hepsinde de(config_kealos_intel_desktop_0-1-2) aynı durum söz konusu. Kurulum yapmak istediğim 240GB SSD var ve ilk olarak bölümlendirme vs. yapmadım bu hataları aldım. Hatanın disk ile ilgili olacağını düşünerek diski NTFS olarak biçimlendirdim ancak fayda etmedi, durum aynı.

İndirdiğim Raw Dosyasının Konusu Burada
İndirdiğim Link Burada

Sistemim:
  • Intel i5-8400 Coffee Lake
  • Asus Prime H310M-K
  • DDR4 2400MHz Kingston - 2X8GB

Not: BIOS ayarlarım rehberdeki gibi.
Not 2: Ekranda sanki yazılar silik gibi görünüyor ama o kaymanın etkisi. O yazılar sürekli kayıyor yani sürekli ekrana o yazılar geliyor geldikçe eskisi üst satıra çıkıyor vs. onun etkisi.

Dosya Ekleri

• wp.jpeg
    wp.jpeg
    285,6 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam, hem 3.0 hem 2.0 olarak farklı portlarda da denedim, az önce SSD'yi HFS yaptım tekrar denedim şu an durum:

Config 0: Media is not present
Config 1 ve 2: İlerliyor bir süre sonra ekran kapanıyor ama PC çalışmaya devam ediyor ama ekran gelmiyor.

Ekteki resimdeki gibi oluyor ve alta birkaç satır daha yazı geldikten sonra config 1 ve 2 deki durum gerçekleşiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200316_174806.jpg
    IMG_20200316_174806.jpg
    625,3 KB · Görüntüleme: 29
Nvidia GT 730 ekran kartı DVI ile bağlı hocam.
iGPU ile de deneyeceğim yarın.

Hocam ekran kartı driverını yükleyebilmek için Mojave tercih etmedim. Bu hatayı ilk USB Boot oluyor oradan config seçim yerine geliyorum. Config seçiyorum, sonra install diyorum işte yazılar akıyor vs. İlk bir End Randomseed yazısı geliyor, 4 saniye bekliyor sonra devam ediyor yazılar akmaya ve işte bu aşamada oluyor ne oluyorsa.

Şimdi iGPU ile denedim. Görüntü geldi diski sildim ve yükleme ekranına gelince ekteki gibi hata verdi.

Diğer RAW dosyasını indiriyorum bir de onla deneyeyim.
Gelişme: Aynı konudan farklı imaj indirdim, kurulum başladı şu anda. Başarılı olursa bildireceğim.

Yükleme işlemi tamamlandı, Clover ekranında bir install bir Boot macOS seçeneği çıktı yüklü sistemden configleri yine deneyerek işlem yaptığımda ekteki gibi sorunlar çıktı ve sistem açılmadı.

Intel GPU ile deneme yaptım durum bu şekilde ki zaten harici GPU ile hiç görüntü gelmiyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20200317_084044.jpg
    IMG_20200317_084044.jpg
    642,7 KB · Görüntüleme: 28
  • 1.jpeg
    1.jpeg
    98 KB · Görüntüleme: 29
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    292,4 KB · Görüntüleme: 31
Intel GPU HDMI ile sıkıntı çıkarıyor. DP ile deneyin.
Gelişme: Aynı konudan farklı imaj indirdim, kurulum başladı şu anda. Başarılı olursa bildireceğim.

Yükleme işlemi tamamlandı, Clover ekranında bir install bir Boot macOS seçeneği çıktı yüklü sistemden configleri yine deneyerek işlem yaptığımda ekteki gibi sorunlar çıktı ve sistem açılmadı.

Karmakarışık anlatıyorsunuz. Kurulumu başlattıktan sonra yükleme bitti diyorsunuz, tekrardan neden kurulumu başlatıyorsunuz? Ek olarak kuruluma gelebildiğiniz config ile devam edin sorun çıkmıyorsa.

Peki hocam, öncelikle dil seçimi yaptık disk sildik install işlemini yaptık ve PC restart oldu. Restart sonrası ekran görüntüsü ekteki gibi.

Boot macOs from HighSierra'yı seçiyorum (config 0 ile kurulum yaptım ve yine config 0 seçili)

Seçtikten sonra yazılar akıyor, siyah ekran ve üstteki yorum ekindeki ekran ile karşılaşıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20200317_140143.jpg
    IMG_20200317_140143.jpg
    1,1 MB · Görüntüleme: 35
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı